با حضور رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، مراسم بزرگداشت روز معلم در استان مرکزی برگزارشد

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۲:۵۴ کد : ۳۰۸۹۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۱
مراسم بزرگداشت روز معلم دردانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی مرکزی با حضور آیت الله محی الدین حائری شیرازی، دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، مهندس مقدسی نماینده مجلس شورای اسلامی و مهندس زمانی قمی استاندار استان مرکزی برگزارشد.
با حضور رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، مراسم بزرگداشت روز معلم در استان مرکزی برگزارشد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترامید دراین مراسم گفت: با توجه به نام‌گذاری سال و با پشتوانه و حمایت مقام معظم رهبری و کمک همه جانبه رؤسای مراکز می‌توانیم به سمت هدف دانشگاه حرکت کنیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: طبق آمارهای موجود، دو سوم دانشجویان مهارتی کشور دراین دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که براین اساس و طبق برنامه ششم توسعه تعداد دانشجویان این دانشگاه از ۴۵۰ هزار نفر فعلی باید به ۸۰۰ هزار نفر در پایان برنامه ارتقا یابد.

دکترامید گفت: پیش‌بینی افزایش دانشجو در برنامه ششم باتوجه به کاهش دانشجو که اکنون کشور با آن مواجه است تناقض دارد و باید دید چگونه می‌شود این تناقض را برطرف کرد که بخشی از موضوع به سیاست‌های حمایتی دولت و بخشی نیز به اجرای برنامه ششم و مهارت‌آموزی باز می گردد.

وی عنوان کرد: باید این باور در مردم ایجاد شود که اگر فرزند خود را به ما بسپارند با آموزش‌های این دانشگاه می‌توانیم یک مهندس و یا کاردان فنی و ماهر تحویل جامعه دهیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: این مهم جزو با ارتقای کیفیت آموز‌ش‌های مهارتی دانشگاه محقق نخواهد شد.

دکترامید ادامه داد: به منظور افزایش سطح کیفیت‌ها و توجه به نوآوری با هماهنگی وزارت علوم مقررشده در کنار مراکز آموزش علمی کاربردی مراکز رشد و خوشه‌های فناور ایجاد شود.

وی اضافه کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی یک دانشگاه شغل محور و مهارتی است و تأسیس شده است تا نیروهای ماهر و کاردان مورد نیاز صنعت، کشاورزی و سایر حوزه‌ها را پرورش دهد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: این دانشگاه نزدیک ترین دانشگاه به دانشگاه‌های نسل سوم است و شرایط مناسب‌تری نسبت به سایر دانشگاهها برای رسیدن به این مهم دارد.

سیدعبدالعلی ذوالانواری نیز دراین مراسم گفت: تربیت نیروی انسانی ماهر و آینده ساز اصلی ترین رسالت معلمان و استادان است.

وی افزود: افتخار دانشگاه جامع علمی کاربردی این است که مهارت محور و کارآفرین است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی مرکزی مهارت محوری و کارآفرینی را موجب کیفی سازی آموزش عنوان کرد و گفت: زمانی که در آموزش کیفی سازی صورت گرفت اشتیاق علم آموزی و ارتقا به مدارج عالی علمی افزایش خواهد یافت.

آیت الله محی الدین حائری شیرازی نیز دراین مراسم گفت: این نگرانی وجود دارد به جای اینکه اسلام توسط اهلش شناسایی شود به وسیله غیر مسلمانان معرفی شود.

وی افزود: علم و دانش، مردم را از دین انحرافی آزاد کرد و با علوم انسانی مرتبط ساخت.

این استاد حوزه و دانشگاه اظهارداشت: بزرگ ترین هنر علم این است که نواقص خود را نیز شناسایی می کند و اکنون مدیریت جهان به دست علم افتاده است.

آیت الله حائری شیرازی تاکید کرد: باید مکان هایی را در اختیار دانش آموختگان مراکز آموزش عالی قرار داد تا بتوانند مهارت های علمی خود را به تولید تبدیل کنند.

دراین مراسم دکتراحمدرضا پیش بین مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه، دکترسیدعبدالعلی ذوالانواری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان مرکزی، رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان مرکزی، رؤسای دانشگاه های استان، مسئولان دستگاه های اجرایی استان مرکزی و حدود ۷۰۰ نفر از مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی شهرستان اراک حضور داشتند.

کلید واژه ها: جامع علمی کاربردی