از دانشجویان نمونه، استعدادهای درخشان و افتخارآفرینان دانشگاه صنعتی اصفهان تجلیل شد

۲۰ اسفند ۱۳۹۲ | ۱۴:۱۶ کد : ۳۰۸۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۱
<span id="ms-rterangepaste-start"></span> <div style="text-align: justify; line-height: 150%; margin: 0in 0in 10pt; unicode-bidi: embed; direction: rtl"><span lang="FA" style="font-family: "tahoma", "sans-serif"">سومین جشنواره دانشجویی علمی دانشگاه صنعتی اصفهان با تجلیل از 212 دانشجوی نمونه، رتبه های برتر، افتخار آفرینان ملی و بین المللی و برگزیدگان علمی و ورزشی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.</span></div> <div style="text-align: justify; line-height: 150%; margin: 0in 0in 10pt; unicode-bidi: embed; direction: rtl"><span lang="FA" style="font-family: "tahoma", "sans-serif"">به گزارش رواب</span></div> ...
سومین جشنواره دانشجویی علمی دانشگاه صنعتی اصفهان با تجلیل از 212 دانشجوی نمونه، رتبه های برتر، افتخار آفرینان ملی و بین المللی و برگزیدگان علمی و ورزشی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر سید محمود مدرس هاشمی رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با متفاوت ارزیابی کردن فضای امروز کشور نسبت به بیست سال گذشته گفت: تأکید بر لزوم کسب علم و دانش علاوه بر آموزه های دینی جزو تجربه های ما نیز هست و قطعاً امروزه هیچ کشوری بدون دانش، کاری از پیش نخواهد برد.
وی زندگی در جامعه دانشگاهی را بسیار افتخار آفرین و موجب مسئولیت دانست و افزود: کسب اخلاق علمی، تقویت وجدان و تعهد کاری و مسئولیت پذیری در برابر جامعه از جمله مهمترین خصوصیاتی است که جامعه دانشگاهی برای پیش قدم شدن در حل مشکلات کشور باید آنها را در کنار علم آموزی کسب کند.
رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با تأکید بر لزوم پرورش روحیه پرسشگری و بالا بردن قدرت تحلیل و تفکر در دانشجویان افزود: امروزه نیاز به خلاقیت و کارآفرینی در کنار تحصیل دانشجویان به شدت احساس می شود و در کنار همه این مسایل نیز نباید از توجه به سلامت جسم، روح، ورزش و هنر غفلت ورزید.
در ادامه دکتر سید ظفراله کلانتری معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان هدف از برگزاری جشنواره دانشجویی علمی را تشویق دانشجویان در زمینه های مختلف و تقویت فضای صمیمیت و همدلی در دانشگاهیان عنوان کرد و گفت: دانشجویانی که حد نصاب های لازم در بخش های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی با معیارهای مصوب وزارت علوم را کسب کرده اند برای انتخاب دانشجویان نمونه کشوری معرفی خواهند شد.
وی افزایش انگیزه و ایجاد رقابت سالم در میان دانشجویان را موجب رشد دانشگاه دانست و گفت: جشنواره تجلیل از منتخبین فرهنگی دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود.
بر پایه این گزارش، در این مراسم که با حضور دانشجویان برتر عرصه های مختلف در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، هشت دانشجوی نمونه مقاطع مختلف دانشگاه، 11 دانشجوی برگزیده جشنواره ها و مسابقات علمی، 36 دانشجوی استعداد درخشان کارشناسی ارشد، 17 دانشجوی استعداد درخشان کارشناسی، 9 دانشجوی رتبه تک رقمی آزمون کارشناسی ارشد، 7 برگزیده ششمین جشنواره طرح کسب و کار دانشگاه های استان و 7 رتبه برتر ورزشی مورد تجلیل قرار گرفتند.
همچنین در این مراسم از رتبه های اول تا سوم دانشکده ها در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، نفرات اول تا سوم المپیادهای علمی و دانشجویان دارای رتبه های تک رقمی کشور که در دانشگاه صنعتی اصفهان مشغول به تحصیل می باشند نیز تقدیر شد.
گفتنی است برگزاری مراسم ویژه تجلیل از خانواده شهید حمیدرضا پارسا از شهدای دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان و نیز اجرای گروه موسیقی سنتی از دیگر برنامه های سومین جشنواره فرهنگی دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان بود.