برگزاری آیین بزرگداشت روز معلم و استاد دردانشگاه شهرکرد

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۶ کد : ۳۰۷۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۸
همزمان با ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت آیت الله مرتضی مطهری (ره) و روز معلم، آیین بزرگداشت مقام معلم و استاد، دردانشگاه شهرکرد برگزارشد.
برگزاری آیین بزرگداشت روز معلم و استاد دردانشگاه شهرکرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این مراسم با حضور دکترشایان شامحمدی رئیس دانشگاه شهرکرد، حجت الاسلام سعید صفی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، هیئت رئیسه، استادان، کارمندان و دانشجویان دردانشگاه شهرکرد برگزارشد.

رئیس دانشگاه شهرکرد طی سخنانی دراین آیین، با گرامیداشت روز معلم و یاد و خاطره شهید آیت الله مطهری گفت: دانشگاه ها باید به سمت کار آفرینی بروند و اکو سیستم کارآفرینی باید تشکیل بشود که دراین راستا دانشگاه شهرکرد ۳ کار تاسیس مرکز کارآفرینی، ایجاد مرکز آپا و کشت گیاهان دارویی و گل محمدی در دانشگاه را انجام داده است.

دکترشامحمدی درادامه تولید سرانه مقاله دانشگاه شهرکرد در سال ۱۳۹۵ را ۵۶/۳ عنوان کرد و گفت: این به همت استادان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی محقق شده است.

وی یکی از افتخارات سال گذشته را ارتقای دانشگاه شهرکرد به رتبه ۲۶ در میان ۷۴ دانشگاه جامع کشور بیان کرد.

حجت الاسلام سعید صفی نیز دراین برنامه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، به بیان روایتی از امام علی (ع) پرداخت و گفت: علم سلطان است، مایه اقتدار است و کسی که به آن دست یابد می توانند اقتدار خود را به رخ دیگران بکشاند و کسی که به آن دست پیدا نکند ناتوان خواهد بود.

وی علم را وسیله پیشرفت دانست و دانشگاه ها را مهم ترین مرکز در نظام اسلامی جهت تربیت نیرو های جوان و انقلابی دانست و افزود: مدیران آینده کشور در دانشگاه ها تربیت می شوند و آینده کشور به دست کسانی است که در دانشگاه ها به تحصیل مشغولند و اگر مدیران خوبی تربیت نشوند آینده کشور به خطر می افتد.

گفتنی است درپایان این برنامه، از اعضای هیئت علمی دانشگاه شهرکرد که درسال ۱۳۹۵ به رتبه استادی و دانشیاری ارتقا پیدا کرده بودند و همچنین منتخبان ایثارگرو آموزشی با اهدا لوح و هدیه تجلیل شد.

کلید واژه ها: شهرکرد