به مناسبت روز جانباز، از جانبازان و ایثارگران دانشگاه تبریز تجلیل شد

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۵:۱۹ کد : ۳۰۷۳۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۹۳
درمراسمی به مناسبت روز جانباز، از ۶۰ نفر جانبازان و ایثارگران عضو هیئت علمی، کارمند و بازنشسته دانشگاه تبریز تجلیل شد.
به مناسبت روز جانباز، از  جانبازان و ایثارگران دانشگاه تبریز تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمدرضا پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز دراین مراسم، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: فلسفه اصلی برگزاری چنین نکوداشت هایی، تقدیر از زحمات و ایثارگری جانبازان و ایثارگرانی است که در راه دفاع از اسلام و انقلاب، از هیچ کوششی دریغ نکردند؛ هرچند معتقدیم که این قدردانی‌ها، نمی‌تواند ذره ای از آن سختی هایی که جانبازان متحمل شده اند را جبران کند.

وی افزود: امروز وظیفه داریم، با همان روحیه ای که شما از کیان کشور در دفاع حق علیه باطل، پاسداری کنید، در پاسداشت آن ارزش ها و آرمان ها هم دست در دست هم بدهیم و کشور را به سمت تعالی پیش ببریم.

دکترپورمحمدی با اشاره به انتخابات پیشرو و نقش بی بدیل امام راحل (ه) در ارائه الگوی مردم سالاری دینی گفت: از مهم ترین دستاوردهای انقلاب و دفاع مقدس، استقرار حاکمیت مردم سالاری دینی است که امام راحل، تنها پس از ۵۰ روز از پیروزی انقلاب، رفراندوم را برگزار کردند، که در تمام دنیا بی سابقه بود که این امر، نشان از اعتقاد راسخ امام خمینی (ره) به آرای مردم دارد.

رئیس دانشگاه تبریز افزود: ضروری است با شرکت گسترده در انتخابات مهم ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا، دشمنان را از نقشه شوم شان مایوس می کنیم و در دانشگاه تبریز نیز انواع تریبون های آزاد، سخنرانی ها، مناظره ها و نشست های مربوطه انجام شده و خواهد شد.

حجت الاسلام محمد انوری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه تبریز نیز دراین مراسم، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: در هر حادثه ای که اتفاق می افتد، انتقال پیام آن حادثه بسیار مهم و حیاتی است. همچنانکه در طول تاریخ، حوادث بسیار بزرگی اتفاق افتاده اند که به علت عدم انتقال پیام آن، به بوته فراموشی سپرده شده اند و برخی از حوادث نیز مانند عاشورا، به علت پیام رسانی دقیق و هدفمند، به نسل های بعدی انتقال یافته اند.

وی افزود: در رابطه با هشت سال دفاع مقدس نیز، باید به انتقال پیام شهدا به نسل امروز دقت بیشتری شود که جانبازان و ایثارگران، بهترین گزینه برای این امر هستند، چون بسیاری از صحنه ها را به چشم خویش دیده و درک کرده اند.

حجت الاسلام انوری دربخش پایانی سخنان خود گفت: اگر ما بتوانیم خاطرات جانبازان و ایثارگران دانشگاه تبریز را به صورت مکتوب گردآوری بکنیم، این آثار به عنوان تاریخ انقلاب اسلامی، درحافظه تاریخ خواهد ماند و نسل های بعدی از این اسناد ارزشمند برای انتقال مفاهیم و پیام های دفاع مقدس و شهدا و ایثارگران استفاده خواهند کرد.

همچنین دراین آیین، تنی چند از جانبازان دانشگاه تبریز، درخصوص مسائل جانبازان به ارایۀ نظر پرداختند.

گفتنی است در ادامۀ این مراسم با اهدای لوح و هدایایی از ایثارگری های جانبازان دانشگاه تبریز تقدیر شد.

کلید واژه ها: تبریز