به منظور افزایش مشارکت حداکثری مردم درانتخابات، برنامه های مختلفی دردانشگاه‌ تبریز برگزارمی شود

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۳ کد : ۳۰۶۵۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۱۰
دکترمحمدرضا پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز از تدوین و اجرای برنامه های مختلف ازجمله تریبون های آزاد، جلسات مناظره، پرسش و پاسخ و سخنرانی های مختلف به منظور افزایش حضور و مشارکت مردم و دانشجویان درانتخابات دراین دانشگاه‌ خبر داد.
به منظور افزایش مشارکت حداکثری مردم درانتخابات، برنامه های مختلفی دردانشگاه‌ تبریز برگزارمی شود

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترپورمحمدی دراین ارتباط گفت: سیاست این دانشگاه تدوین و اجرای برنامه های متنوع به منظور افزایش حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات با رویکرد عادلانه و بی طرفانه و عمل به قوانین است.

وی برگزاری تریبون‌های آزاد، برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی، نشست های تخصصی، همایش ها، سخنرانی و دعوت از داوطلبان انتخابات و یا نمایندگان و طرفداران آنها، شخصیت های فرهیخته و صاحب نظر در عرصه های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی را ازجمله این برنامه ها برشمرد و افزود: دانشگاه تبریز به عنوان یکی از دانشگاه های بزرگ کشور همواره در مسائل سیاسی و فرهنگی نیز پیشتاز بوده و انقلاب فرهنگی از این دانشگاه شروع شده و امروز نیز در صدد است نقش و وظیفه خود را در برگزاری پرشور انتخابات ایفا کند.

دکترپورمحمدی گفت: این برنامه‌ها بیشتر در راستای ترویج روحیه اندیشه ورزی، آماده سازی فضای تضارب آرا، ارائه دیدگاه های مختلف و تحمل نظرات، با حفظ استقلال دانشگاه برای تشویق هموطنان به مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا انجام خواهد شد.

رئیس دانشگاه تبریز تصریح کرد: البته مدیریت دانشگاه، بسترسازی لازم را انجام داده و بیشتر برنامه ها از سوی تشکل های دانشجویی و استادان انجام می‌گیرد که تاکنون نیز چندین برنامه سخنرانی و تریبون آزاد برگزارشده است.

کلید واژه ها: تبریز