نشست اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با رئیس پارک علم و فناوری گیلان

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۴ کد : ۳۰۶۴۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۷۹
نشست اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با رئیس پارک علم و فناوری گیلان در محل این پارک برگزار شد.
نشست اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با رئیس پارک علم و فناوری گیلان

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست که با حضور استاندار گیلان، اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، معاونان وزرای علوم و آموزش و پرورش و روسای دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی گیلان برگزار شد، استاندار گیلان در سخنانی گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات کمیسیونی است که می‌تواند پایه گذار مسئله مهم توسعه پایدار از طریق توجه به تقویت بنیان های دانش در کشور باشد و در شکل گیری فرآیند آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بخصوص در بحث مدیریت انسانی اثربخشی داشته باشد.

دکتر خاطر نشان کرد: توجه به تقویت ظرفیت‌های بی نظیر گیلان از جمله توانمندی های علمی و تحقیقاتی آن انعکاس مثبتی برای کشور خواهد داشت.

استاندار گیلان، پارک علم و فناوری گیلان را دارای ظرفیت بالایی دانست و عنوان کرد: دانش آموختگان بسیار خوبی از این بخش فارغ التحصیل شدند.

وی کاهش نرخ بیکاری در کشور طی ۳ سال گذشته از میزان ۱۵.۶ به ۱۱.۳ را اقدام بزرگی از سوی دولت قلمداد کرد و گفت: البته هنوز مشکل بیکاری جوانان در کشور وجود دارد و معتقدیم از طریق تقویت شرکت‌های دانش بنیان، فناوری‌های روز و پارک علم و فناوری می‌توانیم جهت رفع مشکلات مذکور قدم‌های بلندی برداریم.

دکتر مجید متقی طلب، رئیس پارک علم و فناوری گیلان نیز با اشاره به عملکرد پارک علم و فناوری گیلان گفت: با توجه به نقشه جامع علمی کشور و برای ایفای نقش موثرتر در اقتصاد دانش بنیان، به ایجاد ظرفیت‌های تجاری‌سازی بیشتری در استان نیاز داریم تا شاهد ارتقای بهره وری در بخش‌های صنعتی، تولیدی و خدماتی مبتنی بر فناوری باشیم.

وی به تشریح اهداف پارک علم و فناوری گیلان پرداخت و ضمن تشکر از استاندار گیلان به دلیل دستور تخصیص زمین ۳۰ هکتاری به پارک علم و فناوری گیلان و تشکیل کارگروه حمایت از توسعه شرکت های دانش بنیان گفت: با داشتن ظرفیت های خوب فناوری در استان به دنبال آن هستیم تا با توسعه طرح جامع پارک نقش موثرتری در توسعه دانش بنیان ایفا کنیم.

دکتر متقی طلب با اشاره به ارتباطات بین المللی پارک علم و فناوری گیلان گفت: با توجه به ظرفیت های موجود در استان و با همکاری دستگاه های اجرایی استان می توانیم به عنوان قطب تعاملات فناوری در حاشیه خزر، از فرصت های اقتصادی کشورهای حاشیه خزر استفاده کنیم.