ارسال بیش از 290 عنوان مقاله به همایش ملی گردشگری و توسعه پایدار دردانشگاه سمنان

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۴ کد : ۳۰۵۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۰
دکترعلی اکبر امین بیدختی رئیس دانشکده گردشگری دانشگاه سمنان ازارسال 298 عنوان مقاله به دبیرخانه همایش ملی گردشگری و توسعه پایدار دردانشگاه سمنان خبر داد . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترامین بیدخ...
دکترعلی اکبر امین بیدختی رئیس دانشکده گردشگری دانشگاه سمنان ازارسال 298 عنوان مقاله به دبیرخانه همایش ملی گردشگری و توسعه پایدار دردانشگاه سمنان خبر داد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترامین بیدختی ضمن اعلام این خبر گفت: ازاین تعداد 155 عنوان مقاله با رای هیئت داوران پذیرفته شد که 15 مقاله به صورت سخنرانی دراین همایش ارائه و بقیه درمجموعه مقالات به چاپ می رسد .
وی افزود: دکتر ولی تیموری مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و محمد وکیلی استاندار سمنان از سخنرانان این همایش هستند .
رئیس دانشکده گردشگری دانشگاه سمنان گفت : این همایش با تاکید بر چالش ها و راهکارهای کاربردی درصنعت گردشگری و در 18 محور 29 اردیبهشت دردانشگاه سمنان برگزار می شود.
دکترامین بیدختی با اشاره به اینکه دراین همایش راهکارهای کاربردی برای رونق بخش گردشگری ارائه و سعی می شود قدمی جهت بر طرف شدن مشکلات پیش روی این صنعت برداشته شود، گفت: گردشگری و توسعه پایدار، گردشگری درافق 1404، گردشگری و جهانی شدن، گردشگری و اقتصاد، گردشگری و فرهنگ، گردشگری و سیاست، گردشگری و مدیریت ، گردشگری مذهبی، گردشگری سلامت، گردشگری شهری، گردشگری روستایی، گردشگری ورزشی، گردشگری رویدادها، گردشگری بین الملل، بازاریابی گردشگری، گردشگری و بیابان، اکوتوریسم، ژئوتوریسم، گردشگری و اقلیم از محورهای این همایش است.
وی با بیان اینکه ایران با دارا بودن تنوع اقلیمی کم نظیر، فرهنگی و تاریخ کهن، وجود آثار باستانی فراوان و جاذبه های طبیعی و دیدنی نادر، همواره جز ده کشور برتر در زمینه دارا بودن منابع گردشگری محسوب می شود، افزود: کشورمان درمیان 150 کشور عضو سازمان جهانی توریسم دربخش توریسم پذیری درمقام هفتاد و پنج قرار دارد.
دکترامین بیدختی درادامه گفت: سهم بسیار ناچیز ایران درصنعت گردشگری نشان دهنده آن است که صنعت گردشگری نتوانسته نقش خود را به عنوان یک عامل توسعه اقتصادی کشور و معرفی ایران به عنوان یک کشور توریستی و فرهنگی به خوبی ایفا کند.
رئیس دانشکده گردشگری دانشگاه سمنان گفت: جمعیت جوان ، نرخ بالای بیکاری، لزوم افزایش درآمد ارزی و سرمایه گذاری خارجی و توجه بیش ازپیش به این صنعت می تواند زمینه رسیدن به اشتغال کامل، افزایش درآمد ارزی، معرفی تمدن و فرهنگ ایران به جهانیان، تعامل گسترده و سازنده با کشورهای دنیا و درهم شکستن مرزهای قومی و اقلیتی را فراهم کند.