ارسال 200 عنوان مقاله به سومین کنفرانس ملی مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران در دانشگاه سمنان

۱۹ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۵ کد : ۳۰۴۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۷
دکتر امید رضایی فر دبیر اجرایی سومین کنفرانس ملی مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران از ارسال 200 عنوان مقاله به دبیرخانه این کنفرانس خبر داد و گفت : این کنفرانس چهارم و پنجم اسفند ماه امسال به میزب...
دکتر امید رضایی فر دبیر اجرایی سومین کنفرانس ملی مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران از ارسال 200 عنوان مقاله به دبیرخانه این کنفرانس خبر داد و گفت : این کنفرانس چهارم و پنجم اسفند ماه امسال به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار می شود .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر رضایی فر با اعلام این خبر افزود : پس از بررسی مقالات توسط هیئت داوران در مجموع 110 عنوان مقاله پذیرش شد، که از این تعداد 40 مقاله به صورت سخنرانی و بقیه به صورت پوستر در مدت دو روز برگزاری همایش ارائه می شود .
وی گفت : این کنفرانس در شش محور صنعتی سازی و مصالح و سازه‌های نوین، توسعه پایدار و محیط زیست و مصالح نوین، سیستم ها و روشهای نوین اجرایی، ارتباط بین رشته های فناوری های نوین، مصالح نوین و فناورهای نوین در حوزه ژئوتکنیک و حمل و نقل برگزار می شود .
دبیر اجرایی سومین کنفرانس ملی مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران گفت : در حاشیه برگزاری این کنفرانس سه کارگاه اموزشی هم مرتبط با موضوع و محورهای کنفرانس برگزار می شود .
دکتر رضایی فر با بیان اینکه نیاز امروز جامعه به ساختمان و مسکن رو به افزایش است و استفاده از سیستم‌های ساختمانی و مصالح جدید به منظور ارتقای کیفیت ساخت ، سبک‌ سازی و افزایش مقاومت در برابر زلزله بیش از پیش ضروری است اظهار داشت : با توجه به این نیازها ارتقای سطح علمی و تخصصی جامعه مهندسی کشور و آشنایی با سیستم‌ها و مصالح جدید ساختمانی امری اجتناب‌ناپذیر است که برگزاری چنین کنفرانس هایی تا حدودی می تواند در این زمینه موثر باشد .
دبیر اجرایی سومین کنفرانس ملی مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران ادامه داد: روش‌های سنتی از جنبه‌های مختلف نیز بهینه نمی‌باشند و جوابگوی میزان تقاضای سالانه مسکن مورد نیاز جمعیت کشور نیستند و از این رو باید تولید مصالح، شیوه‌های طراحی و اجرا و تکنولوژی‌های ساخت که جزو مولفه‌های تاثیرگذار در این صنعت به کار می‌آید ارتقا یابند .
گفتنی است این کنفرانس توسط پژوهشکده فناوری نوین عمران دانشکده عمران دانشگاه سمنان برگزار می شود .