ارسال 138 دستاورد فناورانه به همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی

۱۹ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۵۵ کد : ۳۰۴۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۱۸
سومین همایش ملی «مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور» روز چهارشنبه ۲۰ خرداد  ۱۳۹۴در تالار ایوان شمس برگزار می شود.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،  کمیته علمی همایش مدیران فناوری اط...
 سومین همایش ملی «مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور» روز چهارشنبه ۲۰ خرداد  ۱۳۹۴در تالار ایوان شمس برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،  کمیته علمی همایش مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور، براساس معیارهای ارزیابی، 138 دستاورد فناورانه ارسالی به دبیرخانه همایش را مورد بررسی قرار داد.
بر همین اساس، از میان دستاوردهای ارسالی، ۱۴ دستاورد به عنوان دستاورد برگزیده انتخاب شده و از میان این دستاوردها، سه دستاورد شایسته دریافت جایزه فاب (فناوری اطلاعات برتر) بوده که در روز همایش معرفی می‌شوند؛ همچنین از سایر دستاوردهای برگزیده نیز در روز همایش تقدیر می‌شود.
در بخش دانشجویی، که برای اولین بار در این همایش تعریف شده، ۶۰ دستاورد به دبیرخانه همایش ارسال شد که براساس نظر کمیته داوری تنها دو دستاورد قابل تقدیر شناخته و در روز همایش معرفی می‌شوند.
گفتنی است، دستاوردهای ارائه شده در موضوعاتی نظیر آموزش الکترونیکی، پایگاه‌های اجتماعی اشتراک اطلاعات، ابزارها و بسترهای محاسبات ابری،  سامانه ها وموتورهای جستجو و پردازش متن، سامانه های مبتنی بر موبایل و سامانه های ارتباطاتی صدا و تصویر قرار گرفتند همچنین در بخش وبگاه‌های مراکز علمی نیز کارگروه مربوطه متشکل از مدیران مناطق ۹ گانه فناوری اطلاعات کشور، براساس شاخص‌های ارزیابی وبگاه، کلیه وبگاه‌های مراکز علمی را ارزیابی نموده و در نهایت یک وبگاه از هر منطقه را شایسه تقدیر دانستند که در روز همایش معرفی خواهند شد.