آغاز سومین کنفرانس بین المللی بازشناسی الگو و تحلیل تصویر ایران دردانشگاه شهرکرد

۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۲:۴۹ کد : ۳۰۴۲۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۹۰
سومین کنفرانس بین المللی بازشناسی الگو و تحلیل تصویر ایران در دانشگاه شهرکرد آغاز شد.
آغاز سومین کنفرانس بین المللی بازشناسی الگو و تحلیل تصویر ایران دردانشگاه شهرکرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، سومین کنفرانس بین المللی بازشناسی الگو و تحلیل تصویر ایران با حضورمحمد فرامرزی معاون پژوهشی دانشگاه شهرکرد، محسن سریانی رئیس انجمن ماشین بینایی و پردازش تصویر ایران، جمعی از هیئت رئیسه، مهمانان خارجی از کشورهای ترکیه و فرانسه، و جمعی از استادان و دانشجویان دانشگاه شهرکرد برگزارشد.

فرامرزی در آغاز این برنامه طی سخنانی گفت: یکی از چالش هایی که وجود دارد، چالش بین صنعت و دانشگاه است و امیدوارم این کنفرانس ها بتوانند توانمندی ها و پتانسیل های که در دانشگاهیان برای ارائه به صنعت وجود دارد را شناسایی و معرفی کنند.

وی افزود: سال جدید تحت عنوان اقتصاد مقاومتی تولید واشتغال توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده و واژه اقتصاد مقاومتی به علت اهمیتی که دارد بسیار تکرار شده است. در دانشگاه ها تولید و اشتغال به راحتی محقق نمی شود و صنعت نمی تواند در دنیا حضور موثری داشته باشد مگراینکه از موتور محرکه استفاده کند و دانشگاه ها موتور محرکه هستند و ما دراین کنفرانس ها می توانیم توانمندی های خود را به صنعت معرفی کنیم.

معاون پژوهشی دانشگاه شهرکرد گفت: اقدامات خوبی در زمینه کارآفرینی در دانشگاه شهرکرد انجام شده است و برای حرکت به سمت کارآفرینی احتیاج به یک اکو سیستم می باشد که دانشگاه شهرکرد با ایجاد مرکز شتابدهی نوآوری، شرکت دانش بنیان و مرکز آپا در حال ایجاد این اکو سیستم است و ما امروزه شاهد سرمایه گذاری در کار آفرینی هستیم و این سرمایه گذاری بهتر است در دانشگاه ها صورت بگیرد.

وی ادامه داد: امیدواریم که برگزاری این کنفرانس ها بتواند بخشی از ماموریت دانشگاه شهرکرد برای ایجاد دانشگاه نسل سوم که دانشگاه کار آفرین است را تامین کند و در بلند مدت بتواند نیروی انسانی کار آمد آموزش بدهد.

درابتدای این برنامه مریم تقی زاده دهکردی دبیر کنفرانس طی سخنانی هدف از برگزاری این کنفرانس دو روزه را را فراهم آوردن امکان هم‌اندیشی و بهبود همکاری میان متخصصان حوزه‌های مختلف مرتبط با بازشناسی الگو و تحلیل تصویر، ایجاد بستر مناسب برای تعامل بین پژوهشگران فعال دراین حوزه و صنایع مرتبط، بازشناسی الگو و تحلیل تصویر ایران، گسترش دانش موجود در زمینه پردازش تصویر و الگو و تبادل ایده‌های جدید توسط صنعتگران و پژوهشگران دانست.

کلید واژه ها: دانشگاه شهرکرد