معاون حقوقی رئیس جمهور: دانشگاهها در آماده سازی جامعه برای انتخابات پرشور پیشگام باشند

۳۰ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۶:۲۱ کد : ۳۰۳۸۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۸۸۰
معاون حقوقی رئیس جمهور در نشست مشترک معاونان فرهنگی اجتماعی دانشگاهها و نمایندگان وزیر علوم در هیئت های نظارت بر تشکل های اسلامی دانشگاهها و مراکز آموزش در دانشگاه شهید بهشتی گفت: همه سازمانها و نهادها باید زمینه حضور مردم در یک انتخابات پرشور فراهم کنند و دانشگاهها باید در این زمینه پیشگام باشند.
معاون حقوقی  رئیس جمهور: دانشگاهها در آماده سازی  جامعه برای انتخابات پرشور پیشگام باشند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری اظهار داشت: دانشگاهها محل تضارب اندیشه ها و افکار مختلف هستند و احزاب و تشکل های سیاسی می توانند در زمان قانونی تبلیغات دیدگاههای خودرا در محیط دانشگاهها مطرح کنند.

وی تاکید کرد: استفاده عادلانه و قانونمند احزاب و تشکل های سیاسی از محیط دانشگاه هم می تواند زمینه حضور حداکثری مردم را در انتخابات فراهم کند و هم به انتخاب فرد اصلح کمک می کند.

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: دانشگاهها در همه ابعاد اقتصادی و اجتماعی جامعه فعال هستند و در دوران پس از برجام ارزش قراردادهای همکاری دانشگاهها با نفت به ۲,۰۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: اساتید حقوق دانشگاهها در مذاکرات هسته ای به دولت مشاوره دادند و در تدوین منشور حقوق شهروندی نیز دولت از نظرات اعضای هیئت علمی دانشگاهها بویژه دانشگاه شهید بهشتی استفاده کرد.

بر اساس این گزارش، نشست مشترک معاونان فرهنگی اجتماعی دانشگاهها و نمایندگان وزیر علوم در هیئت های نظارت بر تشکل های اسلامی دانشگاهها با حضور دکتر محمد فرهادی وزیر علوم و دکتر سید ضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.