تهیه ویلچر از محل بازیافت درب بطری ها دردانشگاه زنجان

۳۰ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۶ کد : ۳۰۳۸۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۶۳۹
نخستین ویلچر با همکاری دانشگاهیان دانشگاه زنجان از محل بازیافت درب بطری ها خریداری شد.
تهیه ویلچر از محل بازیافت درب بطری ها دردانشگاه زنجان

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، نخستین ویلچر با همکاری دانشگاهیان دانشگاه زنجان از محل بازیافت درب بطری ها جهت هدیه به انجمن خیریه آوای رعد زنجان خریداری شد.

همچنین این حرکت مردمی از سال ۹۵ دراین دانشگاه با هدف کمک به محیط زیست و سلامت جامعه، با پیگیری‌های گروه علوم محیط زیست، دانشجویان عضو انجمن علمی محیط زیست و اعضای انجمن مردم نهاد توان افزایان زندگی سبز (اَتازیس) به مرحله اجرا رسید.

این طرح از حمایت سازمان مدیریت پسماند شهرداری جهت تامین بخشی از هزینه‌ها برخورداربوده است.

امین خزاعی مدیر پویش مردمی زنگین گفت: از زمان شروع فعالیت این پویش از آذرماه ۹۵ تاکنون درحدود یکصد هزار درب بطری با همکاری گسترده شهروندان از سطح شهر زنجان جمع آوری شد که با فروش درب‌ها به کارگاه بازیافت، توانستیم بخش عمده هزینه خرید ویلچر را تهیه کنیم.

این فعال محیط زیست بیان کرد: «بی‌تفاوت نیستم» شعاری است که برای پویش مردمی زنگین انتخاب شده و شهروندان زنجانی نیز تاکنون ثابت کرده‌اند که به موضوع مهم محیط زیست در کنار امور نیکوکارانه و نوع دوستانه حساس بوده و نسبت به آن‌ها بی‌تفاوت نیستند.

ویلچر خریداری شده همزمان با روز زمین پاک و در مراسمی که به این مناسبت در دانشگاه زنجان برگزارخواهد شد به انجمن خیریه آوای رعد زنجان اهدا و در اختیار شهروند نیازمند که پیش از این شناسایی شده، قرارخواهد گرفت.

گفتنی است برای همکاری با پویش مردمی زنگین، تحویل درب‌های بطری، عضویت در گروه تلگرامی @ aminkhazaee88 مراجعه کنند.

کلید واژه ها: دانشگاه زنجان


( ۱ )