دانشگاه صنعتی اصفهان میزبان دهمین کنفرانس بینایی ماشین و پردازش تصویر ایران

۳۰ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۳ کد : ۳۰۳۶۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۸۰۱
دهمین کنفرانس بینائی ماشین و پردازش تصویر ایران ۳۰ آبان الی ۲ آذرماه سال جاری به میزبانی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان برگزارمی شود.
دانشگاه صنعتی اصفهان میزبان دهمین کنفرانس بینایی ماشین و پردازش تصویر ایران

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمازیار پالهنگ دبیر اجرایی این کنفرانس ملی، ایجاد محیطی مناسب جهت تبادل نظر و ارائه آخرین دستاوردهای علمی پژوهشگران و دست اندرکاران در زمینه بینائی ماشین و پردازش تصویر را از اهداف برگزاری دهمین کنفرانس بینائی ماشین و پردازش تصویر ایران عنوان کرد.

وی افزود: پس از ۹ دوره برگزاری موفق کنفرانس بینائی ماشین و پردازش تصویر ایران، دهمین دوره این کنفرانس توسط دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان و انجمن بینائی ماشین و پردازش تصویر ایران، آذرماه سال جاری برگزارمی شود.

دکترپالهنگ با اشاره به محورهای این کنفرانس تصریح کرد: بینائی کامپیوتر سه بعدی، پردازش تصاویر عمق و RGBD ، تحلیل ویدئو و شناسائی واقعه، شناسائی فعالیت، یادگیری عمیق در بینائی کامپیوتر، استفاده از روش های آماری و یادگیری ماشین در بینائی کامپیوتر، بیومتریک، پردازش تصاویر پزشکی و نهان نگاری در تصویر و ویدئو، ازجمله این محورها خواهد بود.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان، اضافه کرد: فشرده سازی، حرکت و ردگیری، سخت افزارهای بینائی ماشین و پردازش تصویر، پردازش و شناسائی اسناد، بازیابی تصویر و ویدئو، تصویر و ویدئو کاوی، کاربردهای بینائی ماشین و موضوعات مرتبط با بینائی ماشین و پردازش تصویر، محورهای دیگر این کنفرانس را دربر خواهد گرفت.

دکترپالهنگ مهلت ارسال مقالات به دو زبان فارسی و انگلیسی را اول مردادماه عنوان کرد و افزود: مهلت ارائه پیشنهاد جهت برگزاری کارگاه های آموزشی تا اول شهریورماه سال جاری خواهد بود و علاقه مندان به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایت این کنفرانس به نشانی http://mvip2017.iut.ac.ir/fa مراجعه کنند.

گفتنی است دهمین کنفرانس بینائی ماشین و پردازش تصویر ایران ۳۰ آبان الی ۲ آذرماه سال جاری به میزبانی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان برگزارمی شود.

کلید واژه ها: صنعتی اصفهان