پارک علم و فناوری هرمزگان و ایتالیا در حوزه تبادل فناوری همکاری می کنند

۳۰ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۰ کد : ۳۰۳۶۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۴۷
دکترعلی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان با هدف تبادل فناوری با هیئت تجاری ایتالیایی دیدارو گفتگو کرد.
پارک علم و فناوری هرمزگان و ایتالیا در حوزه تبادل فناوری همکاری می کنند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در سفر هیئت تجاری ایتالیایی به هرمزگان، ظرفیت های فناوری هرمزگان, استفاده از انرژی های نو و انتقال فناوری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکترفتی در این دیدار با اشاره به ظرفیت های هرمزگان بویژه در حوزه فناوری گفت: استان هرمزگان به دلیل دارا بودن ظرفیت های عظیم صنعتی و معدنی نیازمند فناوری های روز دنیاست از سوی دیگر این استان از ظرفیت هایی برخوردار است که می تواند زمینه را برای تبادل طرفین موثرتر واقع شود.

وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری هرمزگان به عنوان یک مجموعه‌ای که فناوری های استان را مدیریت می کند آمادگی دارد تا در زمینه های مورد نظربا ایتالیا تفاهم نامه امضا کند.

وی بیان داشت: دراین نشست راجع به انتقال فناوری بویژه فناوری بومی بحث شد که مورد استقبال ایتالیایی ها قرارگرفت.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان گفت: تعدادی از شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری در سطح بین المللی فعالیت می کنند و کارنامه خود را در معرض مشتری های خارج کشور قرار داده اند.

دکترفتی درادامه گفت: توسعه فناوری در این استان نیازمند تبادل با دیگر کشورهای توسعه یافته است که دراین مسیر می توان از دانش ایتالیایی ها نیز بهره گرفت و درسرعت بخشیدن به فناوری استان هرمزگان و شهر بندرعباس کمک گرفت.

وی ادامه داد: هیئت ایتالیایی دراین سفر تمایل خود را بر استفاده از ظرفیت ها برای انرژی های نو تاکید داشتند که قرار شد پارک هرمزگان از ظرفیت هایی که در اختیار دارد با ایتالیایی ها همکاری کند.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان ابراز امیدواری کرد این نشست بتواند فصل نوینی در روابط دو کشور ایجاد کرده و از ظرفیت استان هرمزگان بویژه حوزه فناوری بهره لازم را ببرد.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری هرمزگان


( ۱ )