برگزاری نشست خبری دبیران سومین کنفرانس بین المللی بازشناسی الگو و تحلیل تصویر ایران دردانشگاه شهرکرد

۲۹ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۰ کد : ۳۰۳۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۸۵
نشست خبری دبیران سومین کنفرانس بین المللی بازشناسی الگو و تحلیل تصویر ایران در دانشگاه شهرکرد با حضور اصحاب رسانه برگزارشد.
برگزاری نشست خبری دبیران سومین کنفرانس بین المللی بازشناسی الگو و تحلیل تصویر ایران دردانشگاه شهرکرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، نشست خبری دبیران سومین کنفرانس بین المللی بازشناسی الگو و تحلیل تصویر ایران با حضور مریم تقی زاده دهکردی عضو هیئت علمی مهندسی برق (الکترونیک و مخابرات) و دبیر همایش، محمدعلی محمدی عضو هیئت علمی مهندسی برق (الکترونیک و مخابرات) و دبیراجرای همایش، محمد احسان بصیری عضو هیئت علمی مهندسی کامپیوتر و دبیرعلمی همایش وجمعی از اصحاب رسانه برگزارشد.

مریم تقی زاده دهکردی دراین نشست گفت: سومین کنفرانس بین المللی بازشناسی الگو و تحلیل تصویر ایران با همکار ی انجمن ماشین بینایی و پردازش تصویر ایران در روزهای ۳۰و۳۱ فروردین ماه سال جاری دردانشگاه شهرکرد برگزارمی شود و این کنفرانس جزو معتبرترین کنفرانس‌ها درزمینه پردازش تصویرو سیگنال است و کاربردهای گسترده و جذاب موجود دراین حوزه از پردازش تصاویر ماهواره‏ ای تا پردازش تصاویر پزشکی و از کشف الگوهای موجود در داده‏‌های متنی تا کاربردهای صنعتی باعث شده این حوزه نه تنها به یک حوزه ‏تحقیقاتی فعال بلکه به یک حوزه‏ کاملاً تأثیرگذار صنعتی و پزشکی تبدیل شود، وی هدف اصلی این کنفرانس را فراهم آوردن امکان هم‌اندیشی و بهبود همکاری میان متخصصان حوزه‌های مختلف مرتبط با بازشناسی الگو و تحلیل تصویر و ایجاد بستری مناسب برای تعامل بین پژوهشگران فعال دراین حوزه و صنایع مرتبط دانست.

محمد احسان بصیری دبیرعلمی همایش نیز دراین نشست خبری گفت: ۲۶ دانشگاه های داخلی و ۱۰ دانشگاه خارجی به این همایش ۴۲۵ مقاله ارائه داده اند که بعد از داوری ۱۱۰ مقاله در ۳۵ محور پذیزفته شدند که از این تعداد ۵۰ مقاله به صورت شفاهی و بقیه به صورت پوستر ارائه می شوند.

دبیرعلمی سومین کنفرانس بین المللی بازشناسی الگو و تحلیل تصویر ایران درادامه گفت: از دانشگاه های استان چهار محال و بختیاری ۱۲ مقاله به دبیرخانه این کنفرانس ارائه شده که ۸ مقاله پذیرفته شد.

محمدعلی محمدی دبیراجرای کنفرانس نیز دراین نشست گفت: در برگزاری این کنفرانس تلاش شد تا با تمام دستگاه ها ارگان های مرتبط هماهنگی صورت بگیرد تا توجه آنها را به این کنفرانس معطوف کنیم و دراین راه نیز موفق شدیم و علاوه براین توانستیم ۸ کشور خارجی را برای مشارکت در کنفرانس متقاعد کنیم.

وی همچنین از برگزاری یک نمایشگاه با ۵ غرفه درحاشیه برگزاری این کنفرانس خبر داد.

همچنین سومین کنفرانس بین‌المللی بازشناسی الگو و تحلیل تصویر ایران به همت گروه مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه شهرکرد و با همکاری انجمن ماشین بینایی و پردازش تصویر ایران، با هدف فراهم آوردن امکان هم‌اندیشی و بهبود همکاری میان متخصصان حوزه‌های مختلف مرتبط با بازشناسی الگو و تحلیل تصویر، ایجاد بستر مناسب برای تعامل بین پژوهشگران فعال دراین حوزه و صنایع مرتبط، بازشناسی الگو و تحلیل تصویر ایران، گسترش دانش موجود در زمینه پردازش تصویر و الگو و تبادل ایده‌های جدید توسط صنعتگران و پژوهشگران، ۳۰ و ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ دردانشکده فنی مهندسی دانشگاه شهرکرد برگزارمی‌شود.

این کنفرانس در دو محور موضوعی بازشناسی الگو (تشخیص آماری، نحوی و ساختاری الگو، تشخیص الگو در بیوانفورماتیک و بیولوژیک محاسباتی) و تحلیل تصویر (تجزیه، تحلیل و درک تصویر و ویدئو، بخش‏ بندی ویژگی‌ها و توصیف گرها، تجزیه و تحلیل رنگ و بافت) برگزارمی‌شود و به برترین مقاله‌های فارسی و انگلیسی ارائه شده در کنفرانس جوایز نقدی اهدا خواهد شد و مقالات برتر در مجله علمی پژوهشی ماشین بینایی و پردازش تصویر و مجله علمی پژوهشی " Journal of Medical Signals and Sensores" چاپ خواهند شد و تمامی مقالات پذیرفته شده این کنفرانس در سایت مرجع دانش (سیویلیکا) نمایه خواهند شد.

همچنین بازشناسی الگو و تحلیل تصویر از پرکاربردترین و گسترده‌ترین شاخه‏‌های هوش مصنوعی هستند که ازسوی پژوهشگران رشته های مختلفی چون مهندسی برق، کامپیوتر و ریاضیات مورد توجه قرار گرفته‏‌اند.

گفتنی است اولین کنفرانس بین المللی بازشناسی الگو و تحلیل تصویر ایران در اسفند ۱۳۹۱ دردانشگاه بیرجند و دومین کنفرانس بین‌المللی بازشناسی الگو و تحلیل تصویر ایران در اسفند ۱۳۹۳ در دانشگاه گیلان برگزارشد.

کلید واژه ها: شهرکرد