وزیر علوم بر تسریع در اجرای آیین‎نامه‎های حمایت از تولید دانش قرآنی تاکید کرد

۲۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۷:۱۳ کد : ۳۰۳۲۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۸۹۰
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر تسریع در اجرای آیین‎نامه‎های حمایتی مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور در تقویت زیرساخت های تولید دانش قرآنی تاکید کرد.
وزیر علوم بر تسریع در اجرای آیین‎نامه‎های  حمایت از تولید دانش قرآنی تاکید کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد فرهادی در بیست و سومین جلسه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور با اشاره بر اهمیت و جایگاه معارف قرآنی در نظام تولید علم کشور بر تسریع در اجرای آیین نامه های مصوب تاکید کرد.

وزیر علوم با بیان این مطلب که اجرای آیین نامه‌های حمایت از مطالعات قرآنی دانشجویان و طلاب و تحصیل دو رشته ای دانشجویان سایر رشته ها در رشته های قرآنی زمینه ورود معارف قرآنی در نظام تولید علم کشور را فراهم می آورد افزود: تولید علوم انسانی اسلامی که از مطالبات نظام و اسناد بالادستی است بدون توجه به معارف والای قرآنی امکان‌پذیر نخواهد بود.

در این جلسه، گزارش فعالیت یک‌ساله دبیرخانه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور ارائه شد که بر اساس آن، دبیرخانه کمیسیون در سال گذشته علاوه بر مدیریت اعتبارات پژوهش و آموزش عالی قرآنی سه آیین‎نامه تخصصی را در کارگروه‌های توسعه پژوهش قرآنی، توسعه آموزش عالی قرآنی و توسعه همکاری‎های علمی بین‎المللی قرآنی بررسی و به تصویب رسانده است.

براساس این گزارش، آیین‎نامه حمایت از مطالعات قرآنی دانشجویان و طلاب در کارگروه توسعه پژوهش قرآنی و آیین‎نامه تحصیل دو رشته‌ای دانشجویان ممتاز در رشته‎های قرانی در کارگروه توسعه آموزش عالی قرآنی که به ترتیب با مسئولیت معاون پژوهش و معاون آموزشی وزارت علوم تشکیل می‌شود بررسی و تصویب شده و در حال حاضر مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور در حال طراحی سازوکار اجرای این آیین‎نامه‌هاست.