همایش کانون‌های دانشجویی همیاران سلامت روان دانشگاه‌های کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار می شود

۲۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۶:۲۴ کد : ۳۰۳۲۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۷۴۰
دکترحمید یعقوبی مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت روان وزارت علوم از برگزاری همایش کانون‌های دانشجویی همیاران سلامت روان دانشگاه‌های کشور در هفته جاری خبر داد و گفت: این همایش با شرکت بیش از ۳۵۰ نفر از دانشجویان و همیاران سلامت روان با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.
همایش کانون‌های دانشجویی همیاران سلامت روان دانشگاه‌های کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر یعقوبی با اعلام این مطلب اظهار داشت: همایش کشوری کانون‌های دانشجویی همیاران سلامت روان دانشگاه‌های کشور با حضور وزرای علوم، کشور و کار به عنوان مهمانان ویژه این همایش از سه‌شنبه ۲۹ تا پنجشنبه ۳۱ فروردین‌ماه ۹۶ در اردوگاه شهید باهنر و با همکاری سازمان امور دانشجویان و ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار می‌شود.

وی در ادامه به هدف از برگزاری همایش کشوری کانون‌های دانشجویی همیاران سلامت روان دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: معرفی کانون‌های دانشجویی همیاران به عنوان ظرفیت خوب برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در فضاهای دانشگاهی و همچنین معرفی و شناسایی دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی دخیل در امر مقابله با آسیب‌های اجتماعی به دانشجویان از جمله اهداف برگزاری این همایش است.

مدیرکل مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان وزارت علوم تاکید کرد: در روز اول همایش جلسه افتتاحیه برگزار می‌شود که تعدادی از مهمانان نظیر دکتر ربیعی وزیرکار، تعاون و رفاه اجتماعی در این مراسم به عنوان سخنران حضور خواهد داشت. همچنین در روز دوم چند کارگاه آموزشی برگزار می‌شود که این کارگاه می‌تواند در توانمندسازی دانشجویان شرکت‌کننده در این همایش موثر باشد. ضمن اینکه چند پنل و میزگرد تخصصی با حضور صاحب‌نظران حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی کشور نیز برگزار می‌شود.

به گفته دکتر یعقوبی، در روز سوم همایش مراسم اختتامیه و تقدیر از کانون‌های دانشجویی برتر کشور و همیاران فعال برگزار می‌شود.

مدیرکل مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان وزارت علوم در پایان تاکید کرد: با توجه به اینکه کانون‌های دانشجویی همیاران سلامت روان برای اولین بار در آموزش عالی کشور فعال شدند، لذااین همایش برای اولین بار است که برگزار می‌شود.

وی در خاتمه افزود: اگرچه نشست دبیران این کانون‌ها در آذرماه سال گذشته برگزار شد اما نشست امسال با شرکت بیش از ۳۵۰ نفر از دانشجویان و همیاران سلامت روان از حدود ۹۰ دانشگاه کشور برگزار می شود.