دانشگاه الزهرا(س) و سازمان بورس تفاهم نامه همکاری امضا کردند

۲۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۳ کد : ۳۰۳۲۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۶۱
همزمان با دهمین نمایشگاه بورس بانک و بیمه، باحضور دکترمهناز ملانظری سرپرست دانشگاه الزهرا(س) و دکتر شاپور محمدی رئیس سازمان بورس تفاهم نامه همکاری منعقد شد.
دانشگاه الزهرا(س) و سازمان بورس تفاهم نامه همکاری امضا کردند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این تفاهم نامه به منظور ایجاد مشارکت، گسترش و بهره گیری از توانایی های علمی، پژوهشی در موضوعات مربوط به بازار سرمایه و ارتباط بیشتر دانشگاه و سازمان در شش ماده تنظیم شده که اهم حوزه های آن فرهنگ سازی وآموزش در حوزه بازار سرمایه، پژوهش درعرصه بازارهای پولی و مالی و انتشار و تبادل کتب مختلف در بازارهای مالی است.

درمراسم انعقاد این تفاهم نامه، سرپرست دانشگاه الزهرا (س) طی سخنانی انعقاد این تفاهم نامه را فرصتی دانست که دانشگاه الزهرا می تواند براساس آن زمینه همکاری خود را با سازمان بورس گسترش دهد.

دکترملانظری با اشاره به اینکه نگاه دانشگاه ایجاد شرایط کارآفرینی است، گفت: انعقاد چنین تفاهم نامه هایی بسیار موثر است. امید است با این تفاهم نامه علاوه بر جهت دهی پایان نامه های دانشجویان الزهرا به موازات آن زمینه کارآفرینی دانشجویان نیز فراهم شود. ظرفیت‌های زیادی در سازمان بورس وجود دارد که دانشگاه می تواند از آنها استفاده کند.

رئیس سازمان بورس نیز با اظهار امیدواری به اینکه چنین تفاهم نامه هایی بتواند امکان استفاده سازمان بورس از تخصص و دانش استادان و دانشجویان دانشگاه الزهرا را فراهم کند، گفت: قبلاً هم همکاری با دانشگاه ها وجود داشت اما چنین تفاهم نامه هایی شرایط همکاری را تسهیل می کند.

دکترمحمدی اظهارامیدواری کرد: با انعقاد این تفاهم نامه در حوزه طرح های پژوهشی امور اجرایی و حمایت ازپایان نامه ها سازمان بورس بتواند از یافته های دانشجویان و استادان دانشگاه الزهرا استفاده کند.

گفتنی است درمراسم انعقاد این تفاهم نامه دکترشیری معاون پژوهشی دانشگاه الزهرا (س) و دکترحمید کردبچه رئیس دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی نیز حضور داشته، همچنین دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی دانشگاه الزهرا (س) با در اختیار داشتن غرفه ای دراین نمایشگاه توانسته است توانمندی ها و دستاوردهای اعضای هیئت علمی و دانشجویان خود را در زمینه مباحث مرتبط عرضه کند.

کلید واژه ها: الزهرا(س)