افزایش همکاری های دانشگاه صنعتی ارومیه و منطقه آزاد ماکو

۲۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۹ کد : ۳۰۳۱۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۹۵
دکتر جعفر عبدالهی شریف رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه به همراه دکتر فرشاد خیری رئیس اداره ارتباط با صنعت دانشگاه با مهندس حسین فروزان مدیرعامل منطقه آزاد ماکو دیدار و گفتگو کردند.
افزایش همکاری های دانشگاه  صنعتی ارومیه و منطقه آزاد ماکو

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این جلسه که به همت اداره ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی ارومیه در محل دفتر استانی منطقه آزاد ماکو برگزار شد، دکتر عبدالهی شریف دانشگاه صنعتی ارومیه را دانشگاه مادر تخصصی استان در حوزه های فنی و مهندسی معرفی کرد و گفت: دانشگاه با داشتن ظرفیت ها و پتانسیل های مناسب می تواند در توسعه منطقه آزاد ماکو نقش آفرین باشد.

رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه در ادامه با اشاره به مغفول ماندن ارتباط منطقه آزاد ماکو با دانشگاه صنعتی ارومیه به تعامل سازنده بین طرفین تاکید و ابراز امیدواری کرد این دانشگاه بتواند از ظرفیت کمی و کیفی موجود در منطقه آزاد ماکو برای ایجاد بستر مناسب رشد و توسعه گام بردارد.

در ادامه مهندس فروزان مدیر عامل منطقه آزاد ماکو ضمن تشکر از حضور رئیس دانشگاه و هیئت همراه در دفتر استانی منطقه آزاد از پیشنهادات دانشگاه صنعتی ارومیه استقبال کرده و از هیئت رئیسه و اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی ارومیه برای حضور و بازدید از منطقه آزاد ماکو و آشنایی با ظرفیت های آن دعوت کرد.

در ادامه جلسه دکتر فرشاد خیری ضمن تشکر از میزبانی مدیر عامل منطقه آزاد ماکو به ضرورت و اهمیت سند چشم انداز اشاره کرده و گفت: سند چشم انداز با ذهنیتی پویا، آینده‌نگرو جامع‌نگر راه حل بسیاری از مسائل است که دانشگاه صنعتی ارومیه با داشتن نیروهای متخصص می تواند در تدوین سند چشم انداز منطقه آزاد ماکو نقش آفرینی کند.

رئیس اداره ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی ارومیه در ادامه گفت: در راستای افزایش اشتغال و ایجاد انگیزه تولید در جامعه و همچنین در راستای حضور واحدهای صنعتی موفق در منطقه، منطقه آزادماکو می تواند از ظرفیت های دانشگاه چه در خصوص نیروهای متخصص و چه در خصوص ظرفیت های آزمایشگاهی استفاده کند.


( ۱ )