برگزاری نشست هم اندیشی دانشگاه و صنعت به میزبانی سازمان صنایع و معادن استان چهارمحال و بختیاری

۲۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۲:۲۷ کد : ۳۰۳۱۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۹
نشست هم اندیشی میان دانشگاه شهرکرد و صنعت به میزبانی سازمان صنایع و معادن استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
برگزاری نشست هم اندیشی دانشگاه و صنعت به میزبانی سازمان صنایع و معادن استان چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، نشست هم اندیشی دانشگاه و صنعت به میزبانی سازمان صنایع و معادن استان چهار محال بختیاری با حضور محمد فرامرزی معاون پژوهشی دانشگاه شهرکرد، مجید ابن علی رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه شهرکرد، بهرام حسین زاده مدیر دفتر ارتباط صنعت با جامعه دانشگاه شهرکرد، سعید امامی رئیس سازمان صنایع و معادن استان و جمعی از صاحبان، مدیران و کارشناسان صنایع استان چهار محال بختیاری با هدف بررسی ارتباط صنعت و دانشگاه برگزار شد.

در این نشست محمد فرامرزی ضمن تبریک سال نو به صاحبان صنایع استان طی سخنانی گفت: دانشگاه شهرکرد پتانسیل خوبی در استان است و دانشکده های آن به خصوص دانشکده کشاورزی در زمره دانشکده های رده بالای کشور می باشد و دانشکده دامپزشکی در خصوص ارائه شیوه های علمی در تولید مواد لبنی و گوشت ظرفیت بالای دارد و همچنین دانشکده هنر دانشگاه شهرکرد نیز در خصوص صنایع دستی توانمندی قابل توجه ای در سطح کشور دارد.

وی هدف از برگزاری این نشست را توجه به ارتباط مستمر دانشگاه و صنعت دانست و افزود: صنعت در دنیا ناگزیر به تولید فنآوری های است که در آن رقابت وجود دارد و دانشگاه در زمینه پژوهش و تحقیق می تواند به صنایع کمک شایانی کند.

معاون پژوهشی دانشگاه شهرکرد برای در اختیار قرار دادن توانمندی های علمی و پژوهشی دانشگاه به صنعت استان اعلام آمادگی کرد و با برشمردن همایش های آتی دانشگاه شهرکرد در زمینه صنعت گفت: صنایع بزرگ هر استان حامیان خوبی برای برگزاری همایش ها و تحقیق و توسعه در دانشگاه می باشند و از این رو انتظار بیشتری ازصنایع برای تعمیق پیوند خود با دانشگاه وجود دارد.

در این دیدار سعید امامی رئیس سازمان صنعت معدن استان نیز با برشمردن توانایی ها و پتانسیل صنایع استان طی سخنانی گفت: ما بایدبه سمت برند سازی صنایع حرکت کنیم و این برند سازی باید در سطح دانشگاه صورت گیرد.

وی در ادامه گفت: پوست اندازی صنایع یک امر طبیعی است چرا که تکنولوژی جدید باید جایگزین تکنولوژی قدیم شود و در این جایگزین سازی نقش دانشگاه در توسعه تکنولوژی موثر است.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد تا صنایع با تعمیق ارتباط خود با دانشگاه از ایده های جدید برای توسعه واحد های خود بهره گیرند و صنعت در راه توسعه، نشر و آگاهی خود با دانشگاه همراه و همقدم شود.