کنگره آیین های حماسی راه ابریشم به میزبانی دانشگاه حکیم سبزواری برگزار می شود

۲۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۲:۲۵ کد : ۳۰۳۱۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۹۱
رئیس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: کنگره آیین های حماسی راه ابریشم در سبزوار برگزار می شود.
کنگره آیین های حماسی راه ابریشم به میزبانی دانشگاه حکیم سبزواری برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر جواد حدادنیا گفت: هم اکنون مقدمات برگزاری این کنگره فراهم شده و نشست های مختلفی برای برگزاری آن انجام شده است.

وی با اشاره به رشد بودجه فرهنگی دانشگاه حکیم سبزواری تصریح کرد: این بودجه در سال ۱۳۹۲ حدود ۱۷۰ میلیون تومان در سال ۱۳۹۵ به ۵۰۰ میلیون تومان رسید که تاثیر مناسبی در رشد فعالیت های فرهنگی دانشگاه و رشد سه برابری نشریات دانشجویی داشت.

وی با اشاره به عقد حدود ۲۰۰ هزار دلار قرار داد بین المللی با دانشگاه ها و شرکت های اروپایی عنوان کرد: با عقد این قرار دادها زمینه برای حضور استادان، پژوهشگران و اعضای هیئت علمی در این دانشگاه ها فراهم شده و تعداد زیادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه های تورین ایتالیا، پاریس ۱۳، قالب افغانستان و لیون فرانسه برای پژوهش به دانشگاه حکیم سبزواری سفر می کنند.

دکتر حدادنیا با بیان اینکه فضای پس از برجام و افزایش ارتباطات با کشورهای خارجی زمینه برای افزایش ارتباطات با دانشگاه های خارجی فراهم شده است، افزود: دیپلماسی فعال علمی دانشگاه حکیم سبزواری امسال نیز برای ارتباط با دانشگاه های سایر کشورها ادامه دارد و در این عرصه امسال هدف گذاری شده تا با دانشگاه های اروپایی تفاهم نامه هایی امضا شود.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به امضاء قرار داد بین بخش صنعت ودانشگاه حکیم سبزوار گفت: در سال گذشته حجم قرار داد های این دانشگاه با بخش صنعت به حدود ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رسید که پیش بینی می شود این میزان به حدود چهار میلیارد تومان افزایش یابد.

وی تصریح کرد: حجم این قرار داد ها در سال های ۹۰ تا ۹۱ حدود یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال بود که این میزان در سال های اخیر افزایش چشمگیری یافت.

دکترحدادنیا خاطرنشان کرد: هم اکنون ۲۵۰ دانشجوی خارجی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

وی تصریح کرد: هم اکنون ۱۲ شرکت و هسته فناور در مرکز رشد این دانشگاه در حال فعالیت است که پس از طی دوره پیش رشد، دوره مقدماتی و دوره رشد پیشرفته زمینه ادامه فعالیت آنها در حوزه دانش بنیان فراهم می شود.

دکتر حدادنیا با اشاره به افزایش تعداد اعضای هیئت علمی این دانشگاه از ۱۹۸ به ۲۶۰ نفر گفت: امسال ۲۰ میلیارد ریال به عنوان گرند پژوهشی برای توسعه فعالیت های علمی استادان و دانشجویان این دانشگاه اختصاص داده شد