امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه بیرجند و بنیاد ملی علم ایران

۲۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۲:۲۱ کد : ۳۰۳۰۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۲۰
مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین بنیاد علم ایران و دانشگاه بیرجند با حضور رئیس بنیاد و رئیس دانشگاه بیرجند و دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در محل سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه بیرجند برگزار شد.
امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه بیرجند و بنیاد ملی علم ایران

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر خلیل خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند ضمن معرفی این دانشگاه نسبت ۱ به ۵/۴ دانشجو به شهروند را از جمله شاخص های فرهنگی استان خراسان جنوبی بیان کرد.

رئیس دانشگاه بیرجند رتبه پنجم این دانشگاه در بین ۱۹ دانشگاه برتر سطح ۲ را جایگاه قابل قبولی دانست و توسعه روابط بین الملل، ارتقای نظم آموزشی، توسعه فضاها، اصلاح روندها و استقرار مکانیزاسیون و اصلاح ساختار سازمانی را از جمله توفیقات دانشگاه بیرجند ذکر کرد.

دکتر نصرت ا... ضرغام رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران (بنیاد ملی علم ایران) با معرفی این بنیاد، پیشتازی ایران اسلامی در تولید علم و فن آوری در افق ۱۴۰۴ را چشم انداز این بنیاد ذکر کرد و اظهار داشت: تلاش و اهتمام این مجموعه در حمایت از مخترعان و پژوهشگران کشور به عنوان دارایی های فکری کشور است.

وی مردمی کردن دانش، نقش سرمایه های اجتماعی در جامعه، مدیریت خانواده با تمرکز روی استعدادها، ارتقای سطح دانش و آگاهی را همراه با شناسایی استعدادها، ایده پردازی در سطوح مختلف تحصیلی و ایده ها و نوآوری ها با دیدگاه کارآفرینی و اشتغال را از محورهای فعالیت بنیاد یاد شده بیان کرد.

مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و رشد اقتصاد ICT گفت: این اقتصاد طی برنامه ششم توسعه رشد سه برابری خواهد داشت.

معاون وزیر ارتباطات با توجه به حضور دانشجویان به عنوان مهم ترین سرمایه و مزیت خراسان جنوبی از افزایش پهنای باند، رشد ۵ برابری شبکه انتقال و توسعه شبکه های جدید در این استان خبر داد.

وی دانشگاه را مرکز ثقل خلق ثروت خواند و گفت: دانشگاه بیرجند می تواند در اقتصاد ارتباطات حضور فعال داشته باشد.

در این مراسم پس از بیان نقطه نظرات مدیران و استادان تفاهم نامه همکاری بین بنیاد ملی علم ایران و دانشگاه بیرجند توسط رؤسای دو مجموعه امضا شد.

گفتنی است در این مراسم رئیس بنیاد ملی علم ایران و هیئت همراه از آزمایشگاه ها و امکانات پژوهشی و آموزشی دانشگاه بیرجند بازدید کردند.


( ۱ )