ارتقای 28 رتبه ای جایگاه ایران در شاخص جهانی نوآوری

۳۱ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۴:۴۹ کد : ۳۰۳۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۹۸
بررسی گزارش شاخص جهانی نوآوری نشان دهنده این امر است که از سال 2015 تا کنون ایران از جایگاه یکصدو ششم با ارتقای 28 رتبه ای به جایگاه 78 صعود ودر بین کشورهای آسیای مرکزی و جنوبی بعد از کشورهای هند و قز...
بررسی گزارش شاخص جهانی نوآوری نشان دهنده این امر است که از سال 2015 تا کنون ایران از جایگاه یکصدو ششم با ارتقای 28 رتبه ای به جایگاه 78 صعود ودر بین کشورهای آسیای مرکزی و جنوبی بعد از کشورهای هند و قزاقستان در رتبه سوم قرار گرفته است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، ایران در شاخص جهانی نوآوری، 28 رتبه جهانی ارتقا یافته است و با کسب 5/30 امتیاز از مجموع 100 امتیاز درشاخص جهانی نوآوری سال 2016  در بین یکصد و بیست و هفت کشور در جایگاه هفتاد و هشتم جهان قرار گرفت و این در حالی است که براساس گزارش سال 2015 همین شاخص ایران در جایگاه یکصد و ششم جهان قرارداشت که نشان گر بهبود 28 رتبه ای جهانی ایران در حوزه نوآوری می باشد.
گزارش شاخص جهانی نوآوری نگاهی به سیاست‌های مؤثر نوآورانه برای توسعه دارد و راه‌های جدیدی که سیاست‌ گذاران اقتصادهای نوظهور از طریق آن‌ها قادر خواهند شد تا سطح نوآوری را در کشور خود ارتقا دهند و توسعه ملی را از طریق گسترش محیط نوآورانه و ساختن قدرت‌های محلی در بخش‌های سنتی بهبود دهند، نمایان می‌کند.
گفتنی است شاخص جهانی نوآوری از سال 2007 هرسال توسط مدرسه کسب ‌و کار اینسید  وبا همکاری سازمان جهانی مالکیت فکری و دانشگاه کرنل  پس از بررسی هایی انجام شده، تنظیم ومنتشرمی شود این شاخص دارای هفت رکن اصلی، بیست و یک رکن فرعی و 79 شاخص است.