همایش بین المللی عدالت و اخلاق در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

۲۷ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۸ کد : ۳۰۲۹۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۶۲
همایش بین المللی عدالت و اخلاق با شرکت مهمانان خارجی، استادان دانشگاه ، پژوهشگران و دانشجویان در دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد آغاز به کار کرد.
همایش بین المللی عدالت و اخلاق در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد این رویداد مهم را که ندای عدالت و اخلاق در سیره اهل بیت اسلام را از تریبون دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد به گوش جهان می رسید، افتخاری برای خود و دانشگاه بیان کرد و در ادامه از اهمیت این دو عنصر مهم در جامعه سخن گفت.

رئیس دانشگاه فردوسی در ادامه بیان داشت: افتخار دانشگاه فردوسی مشهد نه به استادان و دانشجویان بلکه به تکریم مهمانان و زائرین امام هشتم در شهر مشهد است.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دکتر رئیسیان، رئیس دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد ضمن خیر مقدم به مهمانان از استادان درگذشته دانشکده الهیات مرحوم استاد آشتیانی، مرحوم استاد شانه چی و مرحوم استاد واعظ زاده یاد کرد.

وی در ادامه بیان داشت: دانشکده الهیات در راستای تقویت دیپلماسی علمی نیز با همکاری با کشورهایی از جمله انگلستان، لبنان و عراق در سال گذشته رشته مطالعات اسلامی در زبان‌های خارجی را راه اندازی کرده است که امسال در زبان عربی و از سال آینده در زبان انگلیسی نیز ارائه خواهد شد.

وی در خصوص این همایش گفت: در این همایش ۲۱ نهاد در داخل و خارج از کشور همکاری خود را در راستای اهدای مقالات، سخنرانی‌ها و برگزاری پیش‌نشست‌ها آمادگی خود را اعلام کردند و در همین راستا در دو سال گذشته ۸ پیش نشست در داخل کشور تحت همین موضوع و دو نشست در خارج کشور یکی در دی ماه ۹۵ در لبنان و یکی در بیرمنگام انگلستان در فروردین ۹۶ برگزار شد.

حجت الاسلام دکتر عبد خدایی عضو بازنشسته هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد در سخنان خود از اهمیت وجود عدالت و اخلاق در کنار یکدیگر در جامعه اسلامی سخن گفت.

وی با تاکید بر آموزه‌های امام رضا (ع) اظهار داشت: عدالت مایه استحکام جامعه و اخلاق نیز به منزله روح برای عدالت است.

در ادامه این همایش حجت الاسلام و المسلمین مهدوی مهر، رئیس موسسه جامعه المصطفی مشهد به عنوان سخنران بعدی از تقابل معرفت نفس و حب نفس در آموزه‌های اسلامی گفت و اشاره کرد که خودشناسی مقدمه خداشناسی است.