تفاهم نامه همکاری طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار بین وزیران کار و ارتباطات و پارک علم و فناوری خراسان منعقدشد

۲۷ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۳:۳۶ کد : ۳۰۲۸۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۲۲
تفاهم نامه همکاری طرح تکاپو (توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار) با حضور وزیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار خراسان رضوی، رئیس پارک علم وفناوری خراسان و فعالان حوزه ict کشور با هدف توسعه و ایجاد هشت هزار فرصت شغلی در سالن جلسات استانداری به امضا رسید .
تفاهم نامه همکاری طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار بین وزیران کار و ارتباطات و پارک علم و فناوری خراسان منعقدشد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در طرح تکاپو، ۲۳ شرکت و چهار پروژه برای ایجاد هشت هزار شغل در خراسان رضوی مشارکت دارند و در حوزه تولید محتوا، نرم افزار، صدور خدمات فنی و مهندسی، ارتقا و توسعه کاربردی و زیرساخت فناوری و اطلاعات در خراسان رضوی سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال خواهند کرد.

مهندس علیرضا رشیدیان استاندارخراسان رضوی دراین مراسم با اشاره به اینکه حوزه آموزش عالی و پژوهش استان در سه سال و نیم سال گذشته توفیقات خوبی داشته است، خاطرنشان کرد: فعالیت بیش از ۲۵۰ شرکت دانش بنیان در استان و حجم قابل توجه سرمایه گذاری دراین حوزه از سوی دولت تدبیر و امید فعال شده است و باید از این ظرفیت به وجود آمده در راستای ایجاد اشتغال استفاده شود.

وی افزود: ۴۸ درصد از مجموع نیروهای جویای کار استان را جوانان تحصیل کرده تشکیل می دهند که باید از توانمندی های آنان برای سرعت بخشیدن به روند توسعه مناطق مختلف استفاده شود.

استاندارخراسان رضوی ادامه داد: مزیت های صنعتی، معدنی، گردشگری، خدماتی و ترانزیتی زمینه خوبی را برای حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در این استان فراهم کرده است.

گفتنی است در حال حاضر ۱۲۰ هزار فرصت شغلی در دولت تدبیر و امید در استان خراسان رضوی ایجاد شده است و با بهره برداری از طرح های در دست اجرا تا پایان این دولت ۱۵۰ هزار فرصت شغلی دیگر نیز ایجاد می شود.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری خراسان