مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق و سرپرست جدید دانشگاه بناب برگزار شد

۲۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۳:۲۵ کد : ۳۰۲۶۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۳۵
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه بناب گفت: دانشگاه‌ها نیروهای مورد نیاز بخش صنعت را تربیت کنند و باید ارتباط بین علم با صنعت افزایش یابد.
مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق و سرپرست جدید دانشگاه بناب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم ضیاءالله اعزازی با اشاره به نام‌گذاری سال جاری با عنوان «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» گفت: نیاز مبرم مردم در بحث اشتغال است و کشور با مشکلات جدی در این حوزه روبه‌رو است؛ لذا دانشگاه‌های ما مسئولیت و وظیفه سنگینی در این ارتباط برعهده دارند و آن‌ها باید بخش صنعت را از لحاظ نیروی انسانی متخصص و ماهر آموزش و تقویت کنند.

وی در ادامه افزود: امیدوارم در سال ۹۶ با همراهی مجلس و دولت شاهد اقدامات مناسبی برای اشتغال جوانان و همچنین رفاه مردم باشیم.

ولی الله فرج اللهی فرماندار بناب نیز در این آیین با اشاره به ویژگی‌های شهرستان بناب در بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی و علمی گفت: این شهرستان بعد از تبریز، رتبه اول تولید و صادرات را در استان آذربایجان شرقی به خود اختصاص داده و از شهرهای پیشتاز استان در عرصه‌های مختلف است.

وی در ادامه افزود: در سال ۹۵ بیش از ۴۲ هزار تن انواع محصولات بخصوص خشکبار از شهرستان بناب به خارج از کشور صادر و ۱۰۵ میلیون دلار برای کشور ارزآوری داشته است.

فرماندار بناب در ادامه تصریح کرد: علی‌رغم محدودیت‌های منابع مالی، دولت توجه خاصی به رشد علمی داشته است و دانشگاه بناب محصول تلاش شبانه‌روزی مسئولان و رؤسای این دانشگاه، نمایندگان ادوار مجلس و مسئولان محلی است.

فرماندار بناب در پایان خاطرنشان کرد: با حمایت و همکاری امام جمعه، نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، مسئولان شهرستان و مردم منطقه، دانشگاه بناب به رشد و تعالی که در پیش گرفته است ادامه خواهد داد و هیچ توقفی در روند رو به رشد آن صورت نخواهد گرفت.

در ادامه دکتر کریم عباسیان سرپرست دانشگاه بناب اظهار داشت: دانشگاه بناب با حمایت های مسئولان و سخت کوشی همکاران و اهالی قدرشناس بناب به این مرحله رسیده است و با این وجود پتانسیل این شهرستان و این منطقه خیلی بالاتر از توسعه فعلی دانشگاه است.

وی ادامه داد: امیدواریم با تلاش و همکاری مسئولان و مردم منطقه در آینده نزدیک این دانشگاه را به یک دانشگاه خاص و برند علمی و پژوهشی با کیفیت ستودنی مأموریت محور تبدیل کنیم.

دکتر عباسیان از مسئولان وزارت علوم خواست این دانشگاه را نیز در طرح ملی احیای دریاچه ارومیه سهیم کنند؛ چرا که دانشگاه بناب تنها دانشگاه دولتی کشور است که به دریاچه ارومیه متصل است و وجود صنایع مذکور از یک طرف و شهرت و اعتبار این شهر به تدین، فرهنگ و دانش و همچنین پشتکار از طرف دیگر، شرایط لازم را مهیا کرده است.

سرپرست دانشگاه بناب در بخشی از سخنان خود گفت: در هیچ جای دنیا و کشور دانشگاه نقش مؤسسه کاریابی، صندوق مزایا و پاداش خدمت کارکنان را ایفا نمی‌کند؛ ساختار استاندارد منابع انسانی دانشگاه با شاخص‌هایی از جمله نسبت تعداد استاد به دانشجو و نسبت تعداد کارمند به استاد تعریف می‌شود، لذا برای رسیدن به اهداف مورد نظر باید استانداردها رعایت و دیدگاه‌ها اصلاح شوند.

دکترعباسیان در ادامه تصریح کرد: برای ایجاد بستر مناسب فرهنگی و محیط سالم دانشجویی و ترغیب دانشجویان به طرح‌های فوق‌برنامه، فرهنگی و ورزشی و ایجاد ارتباط و همکاری با مراکز و نهادهای فرهنگی و انقلابی اهتمام ویژه خواهیم کرد.

گفتنی است دکتر مجتبی عباسیان رئیس سابق دانشگاه بناب نیز در ابتدای مراسم گزارشی از عملکرد سه ساله خود در بخش‌های مختلف را تشریح کرد.