رئیس پارک علم و فناوری البرز با نماینده مردم ساوجبلاغ، نظر آباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد

۲۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۲:۵۶ کد : ۳۰۲۶۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۶۸
رئیس پارک علم و فناوری البرز با حضور در دفتر نماینده مردم ساوجبلاغ،‌ نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی به معرفی دستاوردهای پارک علم و فناوری البرز پرداخت.
رئیس پارک علم و فناوری البرز  با نماینده مردم ساوجبلاغ، نظر آباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، عطالله ربانی با حضور در دفتر دکتر بهمنی نماینده ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی ضمن انجام دیدار سال نو به معرفی پارک علم و فناوری البرز و ارائه گزارش دستاوردهای آن پرداخت.

رئیس پارک علم و فناوری البرز با ارائه آمار مرتبط با فناوری در استان و آمار مقایسه‌ای کشوری، به نقش شرکت‌های فناور و دانش بنیان در گسترش تولید داخل و ایجاد اشتغال با جذب نیروهای متخصص بومی اشاره کرده و گفت: با وجود تمام سختی‌ها، مجموعه پارک علم و فناوری البرز توانست برگ زرینی را درخصوص فعالیت‌های دانش‌بنیانی خود به‌جا گذارد که از نشانه‌های آن حمایت و کمک به تجاری‌سازی محصولات بیش از ۹۰ شرکت فناور و دانش بنیان عضو پارک است.

وی در ادامه به وجود فرصت‌هایی کم‌نظیر در شرکت‌های پارک علم و فناوری البرز برای افزایش اشتغال روستایی در استان اشاره کرد و افزود: تمامی تلاش ما گسترش خودباوری در بین جوانان و فناوران، گسترش اشتغال و تولید محصولاتی با کیفیت و داخلی است تا بتوان با تکیه بر همین فرصت از ورود کالاهایی که مشابه داخلی دارند جلوگیری کرده و این چرخه را با مصرف محصولات داخلی تکمیل کنیم.

دکتر ربانی در خاتمه به مشکلات موجود در پارک علم و فناوری البرز نظیر تامین آب، در اختیار نداشتن فضای کافی برای در اختیار قراردادن شرکت‌ها جهت رشد و توسعه فعالیت‌شان و عدم بهره‌مندی از بودجه کافی اشاره کرد.

در ادامه دکتر خطیبی به نمایندگی از شرکت‌های عضو پارک علم و فناوری البرز به ارائه گزارشی از مشکلات پیش‌روی شرکت‌های فناور بخصوص در حوزه وضع قوانین و مقررات و نیز مشکلات جذب سرمایه‌گذار برای رشد و گسترش فعالیت‌ها پرداخت.

سپس دکتر بهمنی نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ظرفیت‌های فوق‌العاده علمی و عملیاتی موجود در استان البرز به نقش پارک علم و فناوری در توسعه استان در راستای توسعه اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال تاکید کرد.

وی همچنین در خصوص کمک و همراهی برای رفع موانع و مشکلات مطروحه قول مساعدت و همکاری داد.