رئیس دانشگاه رازی: طی سه سال اخیر بیش از ۳۰ درصد به زیربنای این دانشگاه اضافه شده است

۲۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۲:۴۶ کد : ۳۰۲۶۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۲۲
اولین نشست دوره‌ای هیئت رئیسه دانشگاه رازی با اعضای هیئت علمی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی در این دانشگاه برگزار شد.
رئیس دانشگاه رازی: طی سه سال اخیر بیش از ۳۰ درصد به زیربنای این دانشگاه اضافه شده است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین جلسه دکترمحمدابراهیم اعلمی آل آقا رئیس دانشگاه رازی، ضمن تبریک سال نو، طی سخنانی گفت: در دو، سه سال اخیر بیش از ۳۰ درصد به زیربنای دانشگاه اضافه شده است.

وی افزود: تا سال ۱۳۹۳ کل فضای فیزیکی دانشگاه ۱۷۰ هزار مترمربع بود. از سال ۹۳ تاکنون حدود ۶۰ هزار مترمربع ساخت‌وساز آغاز شده است که بعضی از این پروژه‌ها به بهره‌برداری رسیده‌اند و برخی دیگر در آستانه بهره‌برداری هستند و امیدواریم در سال ۹۶ افتتاح و به بهره‌برداری برسند.

رئیس دانشگاه رازی بیان داشت: خوابگاه پسران با ظرفیت حدود چهارصد و پنجاه نفر در حال ساخت است که با بهره‌برداری از آن، مشکلات اسکان تعدادی از دانشجویان برطرف خواهد شد.

دکتراعلمی آل آقا به مرجعیت دانشگاه رازی در استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: مرجعیت دانشگاه رازی در استان و منطقه قابل‌توجه است، این مرجعیت علاوه بر علمی، باید اجتماعی، سیاسی و فرهنگی هم باشد.

وی افزود: با تغییر رویکرد و نگرش فرهنگی دانشگاه باید با شناسایی نقاط ضعف و قوت و با بهره‌مندی از خرد جمعی در جهت حل مشکلات این دانشکده تلاش کنیم. در این راه از پیشنهادهای سازنده استقبال می‌شود.

دکتراعلمی آل آقا گفت: اعضای هیئت علمی و دانشجویان نباید دغدغه‌ای غیر از کار آموزشی و پژوهشی داشته باشند، که با تلاش‌های صورت گرفته بخش عمده مشکلات رفع و شرایط نسبتاً مطلوبی فراهم شده است.

رئیس دانشگاه رازی تأکید کرد: از تمام ظرفیت های دانشگاه باید در توسعه کارآفرینی، اشتغال و تولید استفاده شود.

همچنین درادامه اعضای هیئت علمی مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند.

گفتنی است درحاشیه این نشست، دکتراعلمی آل آقا به همراه اعضای هیئت رئیسه از ساختمان در حال احداث دانشکده مهندسی علوم کشاورزی بازدید کردند.

کلید واژه ها: رازی