رئیس دانشگاه فردوسی مشهد بر ضرورت تغییر در ساختار این دانشگاه برای حضور در جمع ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان تأکید کرد

۲۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۲:۴۰ کد : ۳۰۲۵۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۷۲
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در اولین جلسه شورای این دانشگاه، بر ضرورت تغییر در ساختار این دانشگاه برای حضور در جمع ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان تأکید کرد.
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد بر ضرورت تغییر در ساختار  این دانشگاه برای حضور در جمع ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان تأکید کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد کافی، انتخاب دانشگاه فردوسی مشهد که قرار است به عنوان یکی از پنج دانشگاه کشور در ۱۰ سال آینده جزو ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان شود اشاره کرد و خطاب به مدیران دانشگاه اظهار داشت: این موفقیت دراصل با تلاش شما به دست آمده و این موفقیتی بزرگ است.

وی تصریح کرد: در سند راهبردی دانشگاه فردوسی مشهد، قرار گرفتن در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر را هدف قرار داده‌ایم که با این تصمیم جدید وزارت علوم تحقیقات و فناوری (قرار گرفتن جزو ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان) کار بسیار سختی را پیش رو خواهیم داشت.

دکتر کافی رسیدن به این جایگاه را مستلزم تجدید نظر در ساختار تفصیلی دانشگاه دانست و گفت: هم اکنون دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان یک دانشگاه بین‌المللی در اکثر کشورها مطرح و شناخته شده است اما در عملیاتی کردن مواد تفاهم‌نامه‌های امضا شده میان دانشگاه فردوسی مشهد و سایر دانشگاه‌ها ضعف‌هایی وجود دارد.

وی همچنین به شعار دانشگاه سبز در دانشگاه فردوسی مشهد اشاره کرد و افزود: وظیفه ما احترام به محیط زیست و حفظ محیط زیست بوده و صرفه‌جویی در منابع و بویژه انرژی در اولویت این دانشگاه است.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در ادامه سخنان خود افزود ما در سال ۹۶ سه اصل رعایت و اجرای منشور امر به معروف و نهی از منکر، قانون صیانت از حقوق شهروندی و توجه به پدافند غیر عامل در جهت ایمن‌سازی و مقابله با بلایای طبیعی مانند زلزله، سیل را باید مدنظر قرار دهیم.

همچنین دکتر محمد کافی خاطرنشان کرد: تا پایان سال تحصیلی جاری رویدادهای مهمی از جمله اعتکاف دانشجویان و دانشگاهیان، کنفرانس بین المللی عدالت و اخلاق در دانشکده الهیات و جشنواره فرهنگ ملل را پیش رو داریم و باید در آنها فعالانه مشارکت کنیم تا دانشگاه سرافراز و سربلند باشد.

وی درخصوص جشنواره فرهنگ ملل اظهار داشت: سومین دوره این جشنواره با گستردگی بیشتری انجام می‌شود و با توجه به اینکه امسال مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام بوده، هماهنگی‌هایی با دبیرخانه مشهد ۲۰۱۷ انجام شده که علاوه بر معرفی فرهنگ و آداب دانشجویان، مشهد را نیز معرفی می کند.

دکتر کافی همچنین به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر اشاره کرد و از مدیران دانشگاه خواست تا بدون جهت‌گیری سیاسی در جهت ایجاد شور و رونق انتخابات امسال تلاش کنند.

در ادامه این جلسه دکتر باباخانی معاون اداری و مالی دانشگاه فردوسی مشهد گزارشی از فعالیت‌های حوزه منابع مالی، انسانی و عمرانی دانشگاه ارائه کرد و در پایان از دکتر یوسفی معاون سابق فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و همچنین دکتر فراهی مدیر سابق فرآیندها و ساختار دانشگاه تقدیر شد.

گفتنی است اولین جلسه شورای دانشگاه فردوسی مشهد در سال ۹۶ با حضور هیئت رئیسه و مدیران ستادی و روسای دانشکده‌های دانشگاه برگزار شد.

 


( ۱ )