دکترصدیقی: تعمیر و تجهیز ۲۰۰ خوابگاه رتبه ۴ دردستور کار سازمان اموردانشجویان درسال جاری است

۲۳ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۳ کد : ۳۰۲۳۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۹۵
دکترمجتبی صدیقی گفت: درسال ۹۵ توانستیم تعدادی ازخوابگاه های رتبه ۵ را از طریق تعمیر و تجهیز، ارتقا رتبه دهیم و امسال ارتقای رتبه حدود ۲۰۰ خوابگاه رتبه ۴، در دستور کار سازمان اموردانشجویان قراردارد.
دکترصدیقی: تعمیر و تجهیز ۲۰۰ خوابگاه رتبه ۴ دردستور کار سازمان اموردانشجویان درسال جاری است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترصدیقی ضمن اشاره به نا بسامانی های موجود و تلاش برای برگرداندن فضا به شرایط قانونی و رسمی در خصوص خدمات دانشجویی گفت: ما درسال ۹۴ و ۹۵ تقریباً به هر درخواست وامی پاسخ دادیم ودرخواستی بدون پاسخ نماند و هر دانشجویی که درخواست وام داشت و معاونت دانشجویی دانشگاه تایید کرده بود، توانست از وام دانشجویی استفاده کند، غیر از وام شهریه که در سال ۹۳ با مشکلاتی مانند عدم تخصیص مواجه بودیم ولی باز درسال های ۹۴ و ۹۵ علی رغم عدم تخصیص توانستیم از منابع صندوق، اعتبار مناسبی را برای پرداخت وام شهریه به دانشجویان در نظر بگیریم. همچنین، در کنار افزایش تعرفه های وام ها و پوشش بسیار خوبی که داشتیم، ذخیره استراتژیک صندوق رفاه نیز رشد فوق‌العاده داشت و تقریباً از ۱۴۰ میلیارد تومان به ۳۴۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

وی افزود: وام ویژه دانشجویان دکتری هم سال گذشته کاملاً جدی بود سال ۹۴ حدود ۲۲ میلیارد تومان به دانشجویان دکتری پرداخت شده بود که این رقم امسال هم به ۱۱۰ میلیارد تومان افزایش پیدا خواهد کرد که برای افزایش کیفیت در دوره تحصیلات تکمیلی بسیار مهم و موثر است.

دکترصدیقی درخصوص خوابگاه های دانشجویی گفت: علی رغم محدویت قانون برنامه پنجم درمورد اولویت ساخت خوابگاه از محل منابع دولتی، از طرق مختلف ظرفیت های جدیدی دردانشگاه ها داشتیم. خوابگاه های موجود را هم از ۱ تا ۵ رتبه بندی کردیم و توانستیم از طریق تعمیر و تجهیز خوابگاه‌های رتبه ۵ را ارتقای رتبه دهیم و در سال جاری تعمیر و تجهیزخوابگاه های رتبه ۴ را در دستور کار خود قراردادیم که تعداد آنها بیش از ۲۰۰ خوابگاه است.

معاون وزیر علوم درخصوص سلف سرویس های دانشجویی و ورزش های همگانی هم گفت: در حوزه سلف هم بحث رتبه بندی غذاخوری های موجود هم جزو اولویت های ماست چون بسیاری از آنها نیاز به توجه بیشتر و بازسازی دارند. در حوزه تربیت بدنی هم اتفاق های خوبی افتاده است ضمن اینکه دنبال توسعه ورزش همگانی هستیم در کنار آن رقابت های ملی و بین المللی هم به شکل منظم دراین دوره انجام شد که سال گذشته یعنی سال ۹۴ رتبه نهم دنیا را در مسابقات بین المللی دانشجویان کسب کردیم و امسال هم حضور بین المللی خواهیم داشت و همین طور سرانه فضای ورزشی هم فعلاً به ۱ مترمربع رسیده که امیدواریم به یک و نیم متر مربع افزایش بدهیم. همین مراکز ارزیابی سلامت و تندرستی دانشجویان هم سال گذشته به ۵۰ مرکز افزایش پیدا کرد. ما به زودی اطلاعات مناسبی از وضعیت جسمی دانشجویان خواهیم داشت که هم در برنامه ریزی ورزشی و هم در آینده دانشجویان موثر است.

کلید واژه ها: سازمان اموردانشجویان


( ۱ )