رئیس پارک علم و فناوری البرز :معمار کبیر انقلاب اسلامی با جمله کلیدی ” ما می توانیم” ،دانش هسته‌ای را به ارمغان آورد

۲۳ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۵:۵۳ کد : ۳۰۲۳۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۳
رئیس پارک علم و فناوری البرز گفت: امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی را با شعار خودکفایی و خودباوری آغاز کرد و در آن برهه از تاریخ با شعار " ما می توانیم" کاری کردند که جوانان ایران دنیا را به زانو درآوردند.
رئیس پارک علم و فناوری البرز :معمار کبیر انقلاب اسلامی  با جمله کلیدی ” ما می توانیم” ،دانش هسته‌ای را به ارمغان آورد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، عطاءاله ربانی اظهار داشت: امام خمینی (ره) با ایجاد انگیزه و زنده کردن خودباوری در میان جوانان موجب شد اعتماد به نفس در میان مردمی که چشمشان به قدرت‌های جهانی بود و از خود اعتماد به نفسی نداشتند زنده شود و با این فرمایش که “ما می توانیم” بارقه هایی از امید و انگیزه را در دل جوانان زنده کند.

وی افزود: در دوران هشت سال دفاع مقدس این جمله کلیدی امام خمینی (ره) چراغ راهی برای جوانانی بود که جان و مال خود را در دست گرفتند و با تکیه بر توان و قدرت خود توانستند در مقابل دشمنان تا دندان مسلح به ایستند و این راز موفقیت ایران اسلامی در این دوران سخت و حساس بود.

رئیس پارک علم و فناوری البرز با بیان اینکه پس از دوران دفاع مقدس جوانان انقلابی با تکیه بر دانش داخلی خودباوری را معنا کردند گفت: در دورانی که کوچک‌ترین امکانات و خدمات مورد نیاز کشور از سوی دیگر کشورها وارد کشور می شد دانشجویان و دانشمندانی که خود را با علم مسلح کرده بودند توانستند در عرصه‌های مختلف علمی، پزشکی و صنعتی موفق عمل کنند و اوج این خودباوری و قدرت ایمان در تولید انرژی هسته‌ای بود که تا قبل از آن به کشورهای معدودی اختصاص داشت.

وی ادامه داد: زمانی که خیلی ها تصور می کردند انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای تنها می‌تواند در دسترس ابرقدرت ها باشد و این علم حتی در حوزه های علمی و پزشکی از ما دریغ می شد، جوانان ما ثابت کردند با خودباوری و بهره مندی از استعدادهای داخلی می توانند به این علم در بالاترین سطح تکنولوژیک آن دست یابند و دنیا را در مقابل خودباوری و توانمندی ایرانی به زانو درآورند.

ربانی درپایان گفت: اکنون نیز با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌توانیم با تکیه بر دانش بومی و پتانسیل ایرانی در عرصه تولید داخل نیز موثر باشیم و به موفقیت‌های بزرگی دست یابیم و بتوانیم با ایجاد ثروت و اشتغال در ایران امید و انگیزه را در میان مردم زنده کنیم.