برگزاری مانور اطفای حریق در پارک علم و فناوری البرز

۲۳ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۵:۵۲ کد : ۳۰۲۳۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۱۳
شرکت آترین شیمی آذرداد عضو پارک علم و فناوری البرز با حضور معاون عملیات سازمان آتش نشانی استان البرز و مدیران مناطق عملیاتی آتش نشانی مانور اطفای حریق اجرا کرد.
برگزاری مانور اطفای حریق در پارک علم و فناوری البرز

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، شرکت آترین شیمی آذرداد اولین تولیدکننده داخلی کف مخصوص آتش نشانی در کشور به منظور معرفی محصول خود به سازمان آتش نشانی نسبت به اجرای مانور اطفا حریق در محل پارک علم و فناوری البرز اقدام کرد.

در این مانور که با حضور خمسه معاون عملیات آتش نشانی استان البرز، کبیری کارشناس ارشد آتش نشانی و مدیر کل ایمنی دانشگاه آزاد اسلامی و مدیران مناطق عملیاتی آتش نشانی استان برگزار شد، حوضچه‌های مواد سوختی پس از اشتعال به صورت کامل در مدت زمانی کمتر از ۱۲ ثانیه به طور کامل خاموش شد. این محصول توانست تست‌های دیگری نظیر چسبندگی و عدم بازگشت آتش را نیز با موفقیت پشت سر بگذارد.

ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز در خصوص این مانور گفت: در راستای تحقق فرهنگ خودباوری، تکیه بر دانش ملی و گسترش تولید داخلی، اولین نمونه داخلی کف آتش‌نشانی که به طور کامل توسط فناوران داخل تولید شده است مورد تست و آزمون قرار گرفت و باعث افتخار ماست که بگوییم این محصول می‌تواند جایگرین صد در صد محصولات وارداتی خارجی شود.

وی در ادامه افزود: تلاش ما بر این است که بتوانیم با معرفی چنین محصولات نوآورانه و پیشرفته‌ای به مسئولان و مدیران مربوطه، راه را برای حمایت از چنین فناورانی هموار کنیم و در آینده‌ای بسیار نزدیک شاهد تولید این محصول به صورت انبوه در کشور باشیم.