رئیس سازمان اموردانشجویان: سال ۱۳۹۶، سال اجرای توسعه هدفمند آموزش عالی ازطریق سیاست های آمایش آموزش عالی است

۲۳ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۵:۱۱ کد : ۳۰۲۲۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۱۷۰
دکترمجتبی صدیقی معاون وزیر و رئیس سازمان اموردانشجویان، گفت: سال ۱۳۹۶، سال اجرای سیاست های آمایش آموزش عالی کشور است که ازطریق ساماندهی، ازاین پس شاهد توسعه هدفمند آموزش عالی خواهیم بود.
رئیس سازمان اموردانشجویان: سال ۱۳۹۶، سال اجرای توسعه هدفمند آموزش عالی ازطریق سیاست های آمایش آموزش عالی است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترصدیقی رئیس سازمان اموردانشجویان که هم زمان با سفر ریاست جمهوری به استان مازندران، سفر کرده بود درجمع مسئولان دانشگاه مازندران با اعلام این مطلب اظهارداشت: در حوزه آموزشی وزارتخانه بحث اصلی و هدف اصلی، سامان دهی بخش های آموزش عالی کشور است. به هرحال ما با توسعه کمّی فوق العاده در آموزش عالی مواجه بودیم که هم می توانست برکاتی و هم تهدیداتی به همراه داشته باشد، چرا که اگر توسعه غیر هدفمند بوده و متناسب با امکانات و شرایط نباشد، قاعدتاً به کیفیت لطمه می زند. با پیگیری های وزاتخانه و مصوبه شورای انقلاب فرهنگی بحث آمایش آموزش عالی کشور خوشبختانه به تصویب رسید و حوزه آموزشی وزرات، مقدمات این آمایش را فراهم کرد. بدین ترتیب سال ۱۳۹۶ سال اجرای سیاست های آمایش آموزش عالی کشور است که سامان دهی مناسبی برای مراکز آموزش عالی کشور ایجاد شود و ما از این به بعد شاهد توسعه‌ای هدفمند و جلوگیری از توسعه بی رویه رشته و مقاطع درمراحل مختلف باشیم و یک نوع ارتباط و اتحادی بین دانشگاه های کوچک و مراکز آموزش عالی که به نسبتاً جدید التاسیس هستند با دانشگاه های بزرگ ایجاد شود.

وی با اشاره به رشد علمی کشور گفت: در پایان سال گذشته براساس گزارش های داده های پایگاه های استنادی معتبر توانستیم رتبه ۱ رشد علمی در دنیا را از جهت تولیدات علمی کسب کنیم و براساس اعلام پایگاه ها، در رشد شتاب علمی مقام اول را به خود اختصاص دهیم. در کنار رشد کمی، به تولید مقالات کیفی نیز مفتخر هستیم به گونه ای که درصد تولید مقالات علمی در «یک درصد مقالات برتر دنیا» نسبت به ۲۰۱۳ سه برابر شد که نشان دهنده کیفیت پژوهش های استادان و دانشجویان ماست.

وی افزود: تعداد دانشگاه های ما در یک درصد دانشگاه های برتر و تاثیرگذار دنیا در سال ۲۰۱۶ به ۱۴ دانشگاه رسیده است.

رئیس سازمان اموردانشجویان به فضای چند صدایی به وجود آمده در دانشگاه‌ها نیز اشاره کرد و افزود: امیدواریم دراین بخش با تلاش بیشتر بتوانیم نشاط دانشجویی بیشتری را شاهد باشیم.

کلید واژه ها: سازمان اموردانشجویان