معاون دانشجویی دانشگاه مازندران: سند راهبردی معاونت دانشجویی دانشگاه مازندران برای ۱۰ سال آینده تدوین شد

۲۳ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۱۱ کد : ۳۰۲۲۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۸۳
هم زمان با سفر ریاست جمهوری به استان مازندران، دکترمجتبی صدیقی معاون وزیر و رئیس سازمان اموردانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راس هیئتی جهت افتتاح و کلنگ زنی برخی از پروژه های عمرانی وارد دانشگاه مازندران شد.
معاون دانشجویی دانشگاه مازندران: سند راهبردی معاونت دانشجویی دانشگاه مازندران برای ۱۰ سال آینده تدوین شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درنشستی که با حضور معاونان، روسای دانشکده ها و مدیران ستادی دانشگاه مازندران برگزارشد، دکترولی اله دبیدی روشن معاون دانشجویی دانشگاه مازندران نیز دراین نشست با اعلام این مطلب که با حمایت دکترمیرنیا و با کمک هیئت رئیسه و سایر مسئولان دانشگاه مازندران، توانستیم در طی یک سال اخیر کارهای مهمی انجام دهیم، گفت: بسیاری از هزینه های ملی ما به دلیل نداشتن برنامه ای منسجم از بین می رود. اولین کار انجام شده در این راه، تدوین سند راهبردی معاونت دانشجویی دانشگاه مازندران است که به صورت ۱۰ ساله تعیین شده و ریز برنامه ها نیز مشخص شده است.

وی افزود: بخش بعدی، باز هم در حوزه مدیریتی است. ما بخش بهداشت و درمان و مرکز مشاوره را از هم جدا کردیم. دانشگاه مادر استان یک پرونده روان شناسی برای بررسی وضعیت دانشجویان ندارد، خیلی از دانشگاه ها اگر دانشجو سه ترم مشروط شود پرونده به کمیسیون فرستاده می شود و در این زمان تنها کاری که کمیسیون می تواند انجام دهد کمک به دانشجو است. ما در گام اول برای دانشجویی که یک ترم مشروط می شود یا مشکلات دیگر دارد، پرونده ای تشکیل داده تا مرکز مشاوره ما با نیروهای متخصصی که در اختیار دارد، بتواند به این دانشجوها کمک کند.

معاون دانشجویی دانشگاه مازندران درادامه ضمن اعلام این خبر که اکثر کارهای حوزه معاونت و واحدهای مختلف این حوزه را سامانه ای کردیم، ادامه داد: بعد از چندین سال کمیسیون موارد خاص داخلی سامانه ای شده است. کمیسیون موارد استانی نیز جدیداً راه اندازی شده است، در حالی که باید از ۱۰ سال قبل این اتفاق می افتاد که این باعث مشکلات عمده ای برای پیگیری کار دانشجویان شده بود و باعث اتلاف وقت می شد.

وی ادامه داد: بخش بعدی کار انجام شده در حوزه خوابگاه و سلف است. یک بخش مهم با همت اعضای هیئت رئیسه و معاون توسعه و پشتیبانی دانشگاه مازندران و حمایت صندوق رفاه دانشجویان، خوابگاه پسران از داخل مجتمع شهیدنواب صفوی به خوابگاه امام حسین (ع) منتقل شده است که با این کار مشکلات حمل و نقل نیز کمتر شده است. بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون تومان صرف تعمیرات و تجهیزات داخل خوابگاه شده است که در طی ۱۰ سال گذشته بی نظیر بوده است.

کلید واژه ها: مازندران