امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) و دانشگاه علوم پزشکی مشهد

۲۳ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۲:۴۶ کد : ۳۰۲۱۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۶
دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) و دانشگاه علوم پزشکی مشهد درباره راه‌اندازی دانشکده پزشکی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) و دانشگاه علوم پزشکی مشهد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این تفاهم‌نامه در راستای گسترش تعاملات بین دانشگاهی و به منظور استفاده از توانمندی دانشگاه‌های مادر و تقویت ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی سایر دانشگاه‌ها، منعقد شده است.

بر پایه این گزارش، تامین استادان مورد نیاز دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع) در راستای تربیت دانشجو در رشته پزشکی و فراهم ساختن زمینه استفاده از امکانات پژوهشی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعم از فضاهای آزمایشگاهی، تحقیقاتی و آموزشی، سالن تشریح و کتابخانه برای دانشجویان و استادان دانشگاه بین المللی امام رضا (ع) از موضوعات این تفاهم‌نامه است.

تامین استادان بر اساس اعلام نیاز دانشگاه بین المللی امام رضا (ع)، تامین فضاهای آموزشی و پژوهشی مورد نیاز دانشجویان پزشکی دانشگاه بین المللی امام رضا (ع) بر اساس شرایط و امکانات موجود و فراهم کردن امکان اجرای تحقیقات مشترک توسط استادان دانشگاه امام رضا (ع) و دانشکده علوم پزشکی مشهد برخی از تعهداتی است که دانشگاه علوم پزشکی در این تفاهم‌نامه برعهده گرفته است.

همچنین دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع)، موظف است نیازهای آموزشی هر نیمسال تحصیلی را به دانشکده پزشکی اعلام و گواهی تدریس استادان مدعو را به آنان اعطا کند.

گفتنی است این تفاهم‌نامه در ۱۲ ماده تنظیم و به امضای معاونان دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد و بین‌المللی امام رضا (ع) رسید.