دیدار مدیران بانک تجارت استان کرمان با رئیس دانشگاه شهیدباهنر کرمان

۲۱ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۹ کد : ۳۰۲۰۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۴۰
مدیران بانک تجارت استان با رئیس دانشگاه شهید باهنرکرمان، دیدار و گفتگو کردند.
دیدار مدیران بانک تجارت استان کرمان با رئیس دانشگاه شهیدباهنر کرمان

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر طاهر؛ رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان دراین دیدار با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال» ابراز امیدواری کرد در سال جاری با همکاری و مشارکت شبکه بانکی بتوانیم اهداف مدنظر نظام را عملیاتی کنیم و با تلاش هرچه بیشتر در راستای ارائه خدمت به دانشگاهیان گام برداریم.

در این دیدار مدیر بانک تجارت استان کرمان، ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن سال نو از حضور در دانشگاه شهید باهنرکرمان ابراز خرسندی کرد.

مغویی نژاد، با اشاره به تلاش های صورت گرفته جهت ارتقای بانک در سال ۹۶ افزود: در سال گذشته با تلاش همکاران منابع سپرده‌ای بانک رشد داشته که جای تقدیر از همکاران سراسر کشور را دارد.

وی سال ۹۶ را بسیار حساس ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم در این سال با تمام قوا در جهت دستیابی به اهداف و برنامه های بانک و دانشگاه تلاش کنیم.

وی افزود: سال ۹۴ به دستور معاون اول رئیس جمهور، به منظور بررسی و تبادل نظر و هماهنگی برای حل و فصل مشکلات و موانع فراروی واحدهای تولیدی، «کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید» در استان کرمان و بقیه استان ها و با عضویت استاندار (رئیس)، رئیس واحد استانی وزارت صنعت، معدن و تجارت (دبیر)، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، رییس واحد استانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس واحد استانی وزارت جهادکشاورزی، مدیر کل امور مالیاتی استان، مدیر کل سازمان تأمین اجتماعی استان، مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و رئیس خانه‌ صنعت، معدن و تجارت استان تشکیل شد.

وی در ادامه گفت: سرپرستان استانی بانک‌ها حسب مورد به جلسات دعوت می‌شوند و به بررسی علل رکود یا توقف واحدهای تولیدی و هماهنگی برای حل مشکل، بررسی و پیگیری رفع موانع مربوط به اشتغال با هماهنگی سازمان‌های مرتبط از جمله سازمان تأمین اجتماعی، بررسی و ارایه راه‌کار در خصوص اختلافات و یا مشکلات اجتماعی نیروی کار، بررسی اختلافات واحدهای تولیدی با دستگاه‌های اجرایی استانی از جمله سازمان امور مالیاتی و ارایه راه‌کارهای مناسب، کمک به تسریع، تکمیل و راه‌اندازی طرح‌های نیمه تمام تولیدی، حمایت و کمک به توسعه صادرات محصولات تولیدی استان، می پردازند و دبیر کارگروه ضمن ابلاغ تصمیمات اعضای کارگروه نسخه‌ای از آنها را به وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال می کند.

مدیریت بانک تجارت استان کرمان خاطر نشان کرد: بانک تجارت، برای مشتریان ارزنده خود، خصوصاً قشر دانشگاهی، تسهیلات و خدمات ویژه ای نسبت به گذشته در نظر گرفته است و با توجه به نرخ بازده پول و ارزش سرمایه گذاری ها در پرداخت تسهیلات به اعضا هیئت علمی و پرسنل دانشگاهی، اقدامات جدیدی را صورت دهد به نحوی که منافع بانک و دانشگاه تأمین شود و در راستای اقتصاد مقاومتی این دو نهاد با کمک یکدیگر گام بردارند.

دکتر طاهر نیز با اشاره به سفر استانی دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور به کرمان، نشست بررسی مسائل و مشکلات مختلف در استان کرمان، بیان کرد: امیدداریم موانع تولید را به خوبی شناسایی کرده و برای حل آنها راهکارهای مناسب را پیداکنیم.

رئیس دانشگاه افزود: بر اساس آمار موجود سالانه به جذب ۱۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور نیاز داریم.

وی بخش خصوصی، سیستم بانکی و سرمایه گذاری خارجی را از راه های جذب سرمایه گذاری برای کشور برشمرد و گفت: بهتر است نظام بانکی در کشور از سرمایه گذاری حمایت کند و برای استفاده از سرمایه گذاری خارجی باید با دنیا تعامل داشته باشیم.