موفقیت واحد فناور پارک علم و فناوری گیلان به عنوان کارآفرین برتر کشور در زمینه خلاقیت و کارآفرینی روستایی

۲۱ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۲ کد : ۳۰۲۰۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۸
شرکت گیلان سها سیر واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان گیلان با طرح جامع توسعه اقتصاد روستاییان با رویکرد تولید و اشتغال با تمرکز بر مراکز ICT روستایی در همایش ملی اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی به عنوان کارآفرین برتر سال کشور در زمینه خلاقیت و کارآفرینی روستایی انتخاب شد.
موفقیت واحد فناور پارک علم و فناوری گیلان به عنوان کارآفرین برتر کشور در زمینه خلاقیت و کارآفرینی روستایی

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در همایش کارآفرینی روستایی که با حضور رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور، وزیرکشور، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم برگزار شد از کارآفرینان برتر و دهیاران منتخب تقدیر و از سند توسعه روستایی و کتاب کارآفرینان روستایی رونمایی شد.

بر پایه این گزارش، در این همایش که در تالار وزارت کشور برگزار شد سید رضا کسائی کارآفرین و مدیر عامل شرکت گیلان سها سیر با اهدای لوح تقدیری به عنوان کارآفرین برتر کشور معرفی و از وی تقدیرشد.

سید رضا کسائی کارآفرین و مدیر عامل شرکت گیلان سها سیر، درباره طرح جامع توسعه اقتصاد روستاییان با رویکرد تولید و اشتغال با تمرکز بر مراکز ICT روستایی گفت: رویکرد ما، کارآفرینی در تولید و اشتغال و تمرکز بر توانمندی‌های موجود در مراکز ICT روستایی است.

وی افزود: برخورداری از نیروهای متخصص آموزش دیده و دارای صلاحیت و امکانات سخت‌افزاری، نرم افزاری و بانکی با شبکه توزیع گسترده در سراسر مناطق روستایی کشور علاوه بر کمک به افزایش سبد درآمدی مراکز ICT روستایی و دسترسی آسان روستاییان به خدمات دولت الکترونیک می‌تواند تضمین کننده موفقیت این طرح باشد.

شرکت گیلان سها سیر (مرکز توسعه اقتصاد روستا) به عنوان واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری گیلان، ضمن شناسایی ظرفیت‌ها، مزیت‌های رقابتی، توانمندسازی و انتقال مهارت‌های کاربردی به صاحبان مشاغل فعال با فراهم کردن بسترهای لازم به منظور شبکه‌سازی، برندسازی، تکمیل زنجیره تامین، بسته بندی و تشکیل ساختار مارکتینگ و فروش و توسعه گردشگری روستایی با تاکید بر حفظ محیط زیست و در بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات زمینه توسعه اقتصادی را برای جوامع روستایی مهیا می‌کند.

در این طرح خدمات قابل ارائه در شاخص‌های توسعه روستایی از طریق مراکز ICT روستایی پیش‌بینی شده و از طریق تحقق دولت الکترونیک کلیه خدمات مورد نیاز روستاییان کشور از جمله، خدمات بیمه روستاییان، خدمات بازرگانی، آموزشی، بهداشتی مشاوره ای را با استفاده از فناوری اطلاعات پوشش خواهد داد و بازاریابی و فروش تولیدات صنایع دستی و محصولات روستاییان از طریق این سامانه امکان پذیر خواهد بود.

گفتنی است فاز اول طرح متمرکز بر دو حوزه گردشگری و صنایع دستی بوده که در برنامه تعیین شده باید در ۶ ماه اول سال‌جاری برای کلیه مراکز ICT روستایی استان گیلان و در ۶ ماهه دوم برای استان‌های شمالی کشور اجرایی شود.