حضور دانشگاه گلستان در طرح‌های زیربنایی استان در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

۲۱ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۱ کد : ۳۰۱۹۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۵
در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال دکتر فرهاد یغمائی رئیس دانشگاه گلستان، دکتر حسن صادقلو استاندار گلستان و سید مجتبی صدری نماینده شرکت خدمات ارتباطی رایتل، تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای در خصوص همکاری در اجرای پروژه توسعه صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان گلستان ذیل برنامه توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو)، به امضا رساندند.
حضور دانشگاه گلستان در طرح‌های زیربنایی استان در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این تفاهم‌نامه در راستای تقویت هرچه بیشتر تعاملات و همکاری‌های علمی، پژوهشی و اقتصادی در زمینه فناوری‌های نوین اطلاعات و ارتباطات و تولید محصولات و خدمات دیجیتالی بر بستر فناوری‌های نوین موبایل ۳G و ۴G استان و با توجه به اهمیت توسعه خدمات مردم محور و نظر به ظرفیت بالای استان منعقد شده است.

بر پایه این گزارش، اهم موضوعات این تفاهم‌نامه، مشارکت و همکاری طرفین در حوزه ارتباطات سیار و فناوری‌های نوین، تولید بومی محصولات و خدمات دیجیتالی موبایلی نوآورانه و ایده‌های نو در حوزه کسب و کار دیجیتالی است.

تسهیل شرایط و تلاش‌های لازم جهت رفع موانع موجود، هماهنگی با نظام صنفی رایانه، هماهنگی جهت تبلیغات استانی، پشتیبانی از تیم‌های فعال در زمینه تولید محتوا، شتاب‌دهی به تشکیل و توسعه هسته‌های دانشجویی و نخبگان ایده‌پرداز و گسترش طراحی و تولید تجاری‌سازی محصولات و خدمات ارزش افزوده تلفن همراه پاره‌ای از تعهدات طرفین در این تفاهم‌نامه است.