با حضور وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، تفاهم نامه همکاری دانشگاه گلستان با استانداری گلستان منعقد شد

۲۱ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۳:۴۲ کد : ۳۰۱۹۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۸۱
برای همکاری در برنامه توسعه کسب و کارهای الکترونیکی در راستای اشتغال زایی و طرح ملی تکاپو، تفاهم نامه همکاری فی مابین دانشگاه گلستان و استانداری گلستان منعقد شد.
با حضور وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، تفاهم نامه همکاری دانشگاه گلستان با استانداری گلستان منعقد شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، با حضور دکترمحمود واعظی وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات و علی ربیعی وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان گلستان و همچنین با همکاری سازمان صنعتی ملل متحد (یونیدو) این تفاهم نامه همکاری دو جانبه امضا شد.

دراین تفاهم نامه، دکترفرهاد یغمائی رئیس دانشگاه گلستان و دکترحسن صادقلو استاندار گلستان با یکدیگر تفاهم کرده اند، با تجمیع ظرفیت سازمان های مرتبط از جمله نهادهای سیاستگذاری و توسعه ای، نسبت به توسعه بخش خصوصی و تعاونی برای اجرای پروژه های مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات در راستای طرح ملی تکاپو همکاری کنند.

هدف ازاین تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه و استانداری گلستان به منظور اجرای پروژه آموزشی، پژوهشی و فرهنگ سازی این طرح و همچنین راه اندازی مرکز پژوهشی ابر اشیای دانشگاه گلستان قید شده است.

دراین تفاهم نامه استانداری گلستان، تسهیل شرایط و تلاش های لازم جهت رفع موانع حضور دانشگاه در استان گلستان، هماهنگی با نظام صنفی رایانه، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان درخصوص کشف استعدادها و افراد مستعد درموضوع تفاهم نامه را متعهد شده است و در مقابل دانشگاه گلستان نیز راه اندازی مرکز ابر اشیا، تأمین منابع مالی و تجهیزات فنی پروژه را متعهد شده است.

گفتنی است این تفاهم نامه در محل استانداری گلستان و با حضور اعضای شورای اداری استان برگزارشد.

کلید واژه ها: گلستان