رئیس سازمان امور دانشجویان از برنامه جدید وزارت علوم برای توسعه فعالیت خیّرین در دانشگاهها خبر داد

۲۰ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۸:۰۶ کد : ۳۰۱۸۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۵۰
معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: وزارت علوم علاوه بر پرداخت ۵۰ درصد هزینه پروژه های خیّرین در دانشگاهها، تمام سود بانکی وام خوابگاههایی که توسط خیّرین احداث می شود را پرداخت می کند.
رئیس سازمان امور دانشجویان از برنامه جدید وزارت علوم برای توسعه فعالیت خیّرین در دانشگاهها خبر داد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان دانشجویان در دیدار نوروزی جمعی از خیّرین عضو بنیادهای خیّرین و بنیاد های حامیان علم و فناوری دانشگاهها با وزیر علوم با اشاره به اینکه بخش عمده ای از ساختمان های ساخته شده توسط خیّرین در دانشگاههای کشور، در حوزه دانشجویی و در بخش خوابگاه سازی و احداث مکان های ورزشی است گفت: از این اقدام ارزشمند که در راستای توسعه آموزش عالی است قدردانی می کنم.

وی افزود: در سال جاری این امکان فراهم شده است که از فعالیت های خیّرین در بخش خوابگاه سازی حمایت بیشتری شود و در همین راستا سود وام بانکی ساختمان های خوابگاهها که توسط خیّرین احداث می شود از سوی وزارت علوم پرداخت می شود.

در ادامه این نشست، خیّرین آموزش عالی نظرات خود را مطرح کردند و مقررشد در بنیادهای خیّرین حامی علم و فناوری کارگروههایی در موضوعات احداث تاسیسات و ساختمان، حمایت از دانشجویان کم بضاعت برای ادامه تحصیل و حمایت از فارغ التحصیلان برای ایجاد شغل تشکیل شود.

همچنین در این نشست، خیّرین حاضر در این نشست پرداخت کمک هزینه تحصیل به ۱۲۰۰ دانشجو را پذیرفتند.