رئیس دانشگاه بیرجند با امام جمعه بیرجند دیدار کرد

۱۹ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۶:۲۱ کد : ۳۰۱۵۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۷
به مناسبت فرا رسیدن سال جدید، دکترخلیل خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند و جمعی از رؤسای دانشگاه های خراسان جنوبی با حجت الاسلام والمسلمین دکترعلی رضایی امام جمعه بیرجند درمحل دفتر امام جمعه دیدارکردند.
رئیس دانشگاه بیرجند با امام جمعه بیرجند دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین دیدار دکترخلیلی فرا رسیدن سال نو و اعیاد پیش رو در ماه رجب را تبریک گفت.

رئیس دانشگاه بیرجند ضمن تأکید بر قدرشناسی جامعه از سرمایه های اجتماعی گفت: با همدلی می توان نیازهای جامعه را در بخش های مختلف برطرف کرد.

درادامه مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتررضایی با تبریک سال نو و اشاره به نام گذاری این سال توسط مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و لزوم حرکت در این مسیر گفت: درک زیبایی‌ها و استفاده از نعمات موهبتی الهی می باشد که در اختیار انسان قرار گرفته است.

 

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه انسان کامل میوه باغ بشریت و یکی از شئونات حکومت اسلامی می باشد بیان کرد: باید از نظرات یکدیگر جهت توفیق در تمامی حوزه ها استفاده کنیم.

حجت السلام والمسلمین دکتررضایی ضمن مهم دانستن استفاده صحیح و محتوای مناسب در فضای مجازی به عنوان ابزاری جهت نشان دادن فرهنگ بومی و درک هویتی، اظهارداشت: معرفی حکیم نزاری قهستانی به جامعه و دانشجویان منجر به درک جایگاه برتر وی درمسائلی همچون عشق به اهل بیت، ادبیات به گواه خاورشناسان و عالمان نسبت به دیگر شاعران خواهد شد.

وی با توجه به درخواست رؤسای دانشگاه های استان خراسان جنوبی مبنی بر برگزاری جلسات دوره ای، آمادگی خود را جهت برگزاری جلسات منظم با دانشگاهیان اعلام کرد.

گفتنی است دراین مراسم دکترعلیرضا حسنی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند، دکتر محمد جوانشیر رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان خراسان جنوبی، دکترناصر مهرشاد رئیس دانشگاه صنعتی بیرجند، دکترایرج مهدی زاده رئیس دانشگاه فرهنگیان و دکترابراهیم محمدی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بیرجند نیز حضور داشتند.

کلید واژه ها: بیرجند