دیدار نوروزی هیئت رئیسه دانشگاه شهرکرد با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد

۱۹ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۹ کد : ۳۰۱۵۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۹۵
هیئت رییسه دانشگاه شهرکرد با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد دیدار و فرارسیدن سال جدید را به وی تبریگ گفتند.
دیدار نوروزی هیئت رئیسه دانشگاه شهرکرد با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال  و بختیاری و امام جمعه شهرکرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترشایان شامحمدی رئیس دانشگاه شهرکرد، حجت الاسلام دکترسعید صفی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه شهرکرد با حجت الاسلام و المسلمین محمد علی نکونام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد دیدار و فرارسیدن سال جدید را به وی تبریک گفتند.

در این دیدار که در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد، ابتدا دکتر شامحمدی ضمن تبریک فرارسیدن سال نو، گزارشی از عملکرد دانشگاه شهرکرد در سال قبل ارائه کرد و گفت: در سال گذشته، با توجه به شعار آن سال و تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، خوشبختانه کارهای خوبی در دانشگاه انجام شد.

وی افزود: مرکز شتاب‌دهی نوآوری باهدف آموزش کارآفرینی به جوانان و دانشجویان، مرکز آپا در زمینه IT و مباحث سایبری و همچنین مرکز محاسبات سریع افتتاح شدکه در مبحث اشتغال و کارآفرینی مثمر ثمر بودند.

دکتر شامحمدی تصریح کرد: یک هکتار کشت گلخانه ای، یک هکتار کشت زعفران و گیاهان دارویی برای اولین بار و همچنین حدود ۲۰ هکتار گل محمدی کاشته شدکه علاوه بر تولید، اشتغال‌زایی و افزایش فضای سبز دانشگاه را در برداشت.

وی گفت: در حوزه فعالیت خیرین کلنگ‌زنی خوابگاه دخترانه ۱۵ خرداد، احداث خوابگاه خیری حاج الیاس رئیسی با ۵۰۰۰ متر مربع زیر بنا و تکمیل ساختمان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه را می‌توان نام برد.

رئیس دانشگاه شهرکرد گفت: با پی‌گیری‌های انجام شده بودجه امسال دانشگاه به مرز ۱۰۰ میلیارد تومان رسید که بودجه قابل توجهی است.

وی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: دانشگاه شهرکرد از لحاظ فرهنگی در سال گذشته میزبان برگزاری نهمین یادواره شهدای گمنام و اولین یادواره شهدای مدافع حرم بود و برنامه‌های فرهنگی خود را نیز امسال با میزبانی جشنواره قرانی با حضور ۲۴ دانشگاه از مناطق۵ و۶ و۱۰ کشور با حضور بیش از ۲۰۰ دانشجو در زمینه حفظ و قرائت قرآن در روزهای ۲۶ و ۲۷ فروردین ماه آغاز می‌کند.

دکتر شامحمدی در پایان سخنان خود نتیجه و ثمره تمام فعالیت‌ها در سال گذشته را صعود۴ پله‌ای دانشگاه شهرکرد و قرارگرفتن در رتبه ۲۶ دانشگاه‌های جامع کشوردانست.

در این دیدار همچنین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد ضمن خوش‌آمدگویی به هیئت رئیسه دانشگاه شهرکرد و تبریک سال نو و ایام نورانی ماه رجب گفت: انتظاری که اسلام و نظام اسلامی از دانشگاه دارد، این است که خانواده‌ای که جوان خود را به این مجموعه می‌سپارد، کاملاً احساس کند که جوانش را به محیطی سپرده است که آن محیط، آن فرزند را به گونه‌ای پرورش می‌دهد که اسلام می‌خواهد و آن جوان نیز خیالش راحت است که پا در محیطی می‌گذارد که اسلام در آن محیط زنده است و مهم‌ترین انتظار از دانشگاه این است که به سهم خود در جهت زنده نگه‌داشتن اسلام و نشان دادن سیمای واقعی اسلام در جامعه تلاش کند.