راه اندازی مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا در پارک علم و فناوری یزد

۱۹ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۹ کد : ۳۰۱۵۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۹۷
در نشست انعقاد تفاهم نامه های برنامه توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات، پروانه ایجاد واحد استانی مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا برای پارک علم وفناوری یزد صادرشد.
راه اندازی مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا در پارک علم و فناوری یزد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در نشست انعقاد تفاهم نامه های برنامه توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات، پروانه فعالیت مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا واحد یزد به امضای رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، استاندار یزد و رئیس پارک علم و فناوری یزد رسید که به این منظور مبلغ پانصد میلیون تومان به پارک علم و فناوری یزد جهت راه اندازی این مرکز تخصیص داده شد.

شناسایی تمام فعالان کارآفرین استان و ایجاد تعامل سازنده و هم افزا بین اعضای زیست بوم کارآفرینی استان و شناسایی، تجمیع و تخصیص منابع استان برای آموزش، رشد و توسعه کسب و کارهای نوپای محلی از جمله اهداف راه اندازی این مرکز است.

از دیگر اهداف این مرکز، جلب و حمایت کسب و کارهای توسعه یافته استان جهت سرمایه گذاری و تخصیص امکانات به کسب و کارهای نوپای محلی، تسهیل ایجاد و رشد کسب و کارهای نوپای محلی برای حفظ سرمایه های انسانی استان خواهد بود.

گفتنی است حمایت از برگزاری رویدادهای کارآفرینی در استان از طریق تامین امکانات لازم (فضای فیزیکی و مربیان و زیرساخت های ارتباطی) از محل منابع استان، ارائه مشاوره های تخصصی، ایجاد و توسعه کسب و کار به متقاضیان فنی وحقوقی، ثبت و گزارش وضعیت کنونی کسب و کارهای نوپای محلی و روند رشد آن، تهیه و ارسال گزارش فعالیت ها و اقدامات واحد استانی برای مرکز به صورت ماهانه بخشی از وظایف این مرکز می باشد.

گفتنی است رئیس پارک علم و فناوری یزد، نماینده استانداری، مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان، دو نفر ازاعضای هیئت علمی دانشگاه ها، دونماینده سازمان نظام صنفی رایانه ای استان، کارآفرین موفق، نماینده مرکز رشد، نماینده اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد و نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از اعضای کمیته راهبری واحد استانی مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا می باشند.


( ۱ )