دیداررئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران

۱۹ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۱۵ کد : ۳۰۱۳۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۳۹
هیئت رئیسه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران و عضو مجلس خبرگان رهبری دیدار کردند.
دیداررئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار آیت الله طبرسی با تبریک سال نو آرزوی توفیق برای مسئولان و به خصوص دانشگاهیان دانشگاه علوم کشاورزی به شعار سال مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: تولید و اقتصاد توامان هستند و تولید اشتغال آفرین می باشد و نقش دانشگاه کشاورزی به دلیل اینکه در تولید استراتژیک که همان خوراک مردم تاثیرگذار بوده و با تربیت نیروهای متخصص دارای اهمیت می باشد.

آیت الله طبرسی با بیان اینکه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری یک دانشگاه تخصصی می باشد افزود: فعالیت های علمی باید کاربردی باشد و شما عزیزان مسئولیت ویژه ای دارید چون می توانید با استفاده از توانایی های داخلی وعلم روز دنیا با مکانیزه کردن کشاورزی در تولید و بالا بردن کیفیت محصولات کشاورزی نقش آفرینی کنید تا به خود کفایی کامل در بخش کشاورزی دست یابیم.

در این دیدار دکتر بهمنیار رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری ضمن تبریک سال نو به آیت الله طبرسی گزارش جامعی از وضعیت این دانشگاه ارائه کرد.

دکتر بهمنیار ضمن بیان رشد کیفی و کمی دانشگاه در سال های اخیر به سخنان مقام معظم رهبری در مورد سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال اشاره کرد و گفت: پیشرفت و توسعه بخش کشاورزی اشتغال نقش بسزایی دارد و نقش محوری دانشگاه در تربیت نیروی انسانی کارآمد می تواند باعث کارآفرینی و اشتغال فارغ الاتحصیلان شود.

وی با بیان اینکه کیفیت و کمیت آموزش و پژوهش و حمایت مادی و معنوی سازمان های مرتبط همچون جهاد کشاورزی، محیط زیست، آب منطقه ای در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی می تواند تاثیر گذار می باشد افزود: امیدواریم ارتباط با صنعت پر رنگ تر شود و با همدلی سازمان های مربوطه و تلاش بیشتر و آماده شدن زیر ساخت ها به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با بیان اینکه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری دارای توانمندی های بسیاری در حوزه پژوهش می باشد افزود: دانشگاه ارتباط خوبی با دانشگاه های حاشیه دریای خزر دارد و در بخش برنج با ولگا گراد و آستراخان روسیه در حال همکاری می باشد و با دانشگاه های کشور آلمان و ایتالیا نیز تفاهم همکاری علمی و پژوهشی امضا کرده است.

دکتر بهمنیار در پایان سخنانش عنوان داشت: تلاش مان را انجام می دهیم تا با دنیای علم خارج ارتباط برقرار کنیم تا با داشته ها داخلی و تبادلات علمی به رشد و توسعه کشاورزی کمک شود تا وابستگی ها از بین رود و در بخش کشاورزی خود کفا شویم.