موفقیت در کسب اعتبارنامه "چارچوب مدیریت کیفیت" توسط مرکز ملی داده های اقیانوسی و دریایی ایران

۱۹ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۹ کد : ۳۰۱۲۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۱۱
رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی از موفقیت در کسب اعتبارنامه "چارچوب مدیریت کیفیت" توسط مرکز ملی داده های اقیانوسی و دریایی ایران مستقر در پژوهشگاه خبر داد و گفت: این مرکز، موفق به کسب اعتبارنامه "چارچوب مدیریت کیفیت" داده های اقیانوسی از برنامه بین‌المللی تبادل داده‌های اقیانوسی (IODE) در بیست و چهارمین نشست این برنامه در سال ۲۰۱۷ شد.
موفقیت در کسب اعتبارنامه "چارچوب مدیریت کیفیت" توسط مرکز ملی داده های اقیانوسی و دریایی ایران

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حاجی زاده ذاکر با اعلام این خبر افزود: "چارچوب مدیریت کیفیت" زیر نظر برنامه IODE فعالیت می‌کند و هدف آن ارائه موفقیت‌آمیز داده‌ها، محصولات و خدمات اقیانوسی توسط مراکز ملی داده است.

رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی این چارچوب را ابزاری در جهت تحقق کیفیت، کارایی و اثربخشی اهداف و وظایف مراکز داده عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۸۰ مرکز ملی داده های اقیانوسی وابسته به برنامه IODE در سرتاسر دنیا فعال هستند، تصریح کرد: تاکنون فقط کشورهای بلژیک، چین، ایران و فرانسه موفق به کسب این اعتبارنامه از جانب برنامه IODE شده‌اند.

گفتنی است برنامه IODE از سال ۱۹۶۱ زیر نظر کمیسیون بین دولتی اقیانوس شناسی ( IOC ) ایجاد شده است. وظیفه اصلی این برنامه، تسهیل فرایند تبادل داده ها و اطلاعات دریایی، گسترش فرمت‌های استاندارد در تبادل داده و اطلاعات دریایی و مساعدت به اعضا در زمینه مدیریت داده‌های دریایی است.