حضور فناور مرکز رشد دانشگاه قم در جمع برگزیدگان فستیوال نوآوری‌های صنعت پلاستیک و پلیمر

۱۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۶ کد : ۳۰۱۰۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۰۴
با همکاری فن بازار مرکز رشد دانشگاه قم، اختراع پلیمر ترکیبی معدنی و آلی توسط حسین مهجور به عنوان یکی از ۱۶ طرح برتر فستیوال نوآوری‌های صنعت پلاستیک و پلیمر انتخاب شد.
حضور فناور مرکز رشد دانشگاه قم در جمع برگزیدگان فستیوال نوآوری‌های صنعت پلاستیک و پلیمر

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این فستیوال که با همکاری فن بازار ملی، پارک علم و فناوری پردیس و فرابورس ایران به منظور ارائه رودرروی نوآوری‌ها و اختراعات به سرمایه‌گذاران و صنعت‌گران در حوزه تخصصی پلیمر برگزار شد، بیش از ۱۱۰ طرح به دبیرخانه فستیوال ارائه شد که پس از ۴ مرحله غربال و داوری، ۱۶ طرح برتر به صورت ارائه حضوری ارائه شدند.

بر پایه این گزارش، ۱۶ طرح برتر در مراسم فستیوال که با حضور شرکت‌ها و صنایع مختلف پلیمر و پلاستیک در هتل استقلال تهران برگزار شد به مذاکره با شرکت‌های مختلف برای جذب سرمایه گذار پرداختند و طرح اختراع پلیمر ترکیبی معدنی و آلی یکی از طرح‌های مورد استقبال فستیوال بود که پس از انجام مذاکرات اولیه، با یکی از شرکت‌های حاضر برای مشارکت در تولید محصول به توافق رسید.

گفتنی است این اختراع با استفاده از ضایعات پلیمری، ورقی را تولید می‌کند که می‌تواند جایگزین مناسبی برای ورق های MDF و ورق های PVC باشد که دارای خاصیت ضد آب و آتش با خمش بالا است.


( ۱ )