بررسی چالش‌های شبیه‌سازی نانو در دانشگاه تربیت مدرس

۱۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۳:۱۳ کد : ۳۰۰۹۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۴
میزگرد تخصصی «شبیه‌سازی در فناوری نانو؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» با هدف بحث و تبادل نظر در زمینه ارتباط شبیه‌سازی با فناوری نانو و شاخص‌های این فناوری برگزار می‌شود.
بررسی چالش‌های شبیه‌سازی نانو در دانشگاه تربیت مدرس

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، با توجه به گسترش روزافزون حوزه‌های کاربردی فناوری نانو در علوم مختلف، بررسی و شناسایی جایگاه شبیه‌سازی در این علم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

بر پایه این گزارش، از این رو میزگرد تخصصی «شبیه‌سازی در فناوری نانو؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» با هدف بحث و تبادل نظر در زمینه ارتباط شبیه سازی با فناوری نانو و شاخص‌های این فناوری برگزار می‌شود. این میزگرد در حاشیه هشتمین کنفرانس ملی کاربرد CFD در صنایع شیمیایی و نفت در دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

شبیه‌سازی در فناوری نانو در حوزه نانوسیالات و نقش CFD در این حوزه از پژوهش‌ها محور اصلی این میزگرد است که با حضور استادان مجرب در حوزه شبیه‌سازی فرآیندها و کاربرد فناوری نانو برگزار خواهد شد.

دکتر گودرز احمدی از دانشگاه کلارکسون ایالات متحده آمریکا، دکتر علیمراد رشیدی از پژوهشگاه صنعت نفت، دکتر نصر اصفهانی از دانشگاه صنعتی اصفهان و دکتر سید حسن هاشم‌آبادی از دانشگاه علم و صنعت از اعضای این میزگرد هستند.

کاربرد تکنیک‌های مختلف شبیه‌سازی در مطالعه و بررسی سامانه‌های نانویی با نگاهی چالشی در این نشست مورد بحث و داوری قرار خواهد گرفت. همچنین در این میزگرد چالش‌های استفاده از این تکنیک‌ها و روش‌ها و فرصت‌ها و افق پیش روی محققان به منظور استفاده در مطالعات آینده ترسیم خواهد شد.

گفتنی است هشتمین کنفرانس ملی کاربرد CFD در صنایع شیمیایی و نفت در روزهای ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت ماه امسال و همچنین این میزگردتخصصی نیز در روز چهارشنبه، ۲۷ اردیبهشت در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.