رئیس مرکز انتقال تکنولوژی دانشگاه UPM مالزی از ظرفیت‌های پارک علم و فناوری یزد بازدید کرد

۱۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۱:۲۷ کد : ۳۰۰۸۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۷
فرزاد حجازی عضو هیئت علمی و رئیس مرکز انتقال تکنولوژی دانشگاه UPM مالزی از ظرفیت‌های پارک علم و فناوری یزد بازدید کرد.
رئیس مرکز انتقال تکنولوژی دانشگاه UPM مالزی از ظرفیت‌های پارک علم و فناوری یزد بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجازی در حاشیه این بازدید با بیان اینکه ارتباط با پارک علم و فناوری یزد از نمایشگاه اختراعات و تکنولوژی مالزی؛ MTE آغاز شد، اظهار داشت: پس از آن با توجه به تمایل مدیران مراکز رشد پارک یزد، دفتر اختراعات دانشگاه پوترا به عنوان مجری، هماهنگی‌های لازم جهت بازدید از مراکز رشد و اختراعات این دانشگاه را انجام داد.

وی ادامه داد: در این سفر ۵ روزه بازدید از تمام مراکز فناوری و نوآوری مالزی با هدف ایجاد همکاری و انتقال تجربیات صورت گرفت که منجر به انعقاد تفاهم‌نامه بین پارک علم و فناوری یزد و مرکز انتقال تکنولوژی وابسته به دانشگاه پوترا شد.

رئیس مرکز انتقال تکنولوژی دانشگاه پوترا با اشاره به اینکه اولین همکاری با ایران از طریق پارک علم و فناوری یزد صورت گرفت، افزود: پیرو این تفاهم‌نامه، مرکز انتقال تکنولوژی تعهد داده است دوره‌های آموزشی تخصصی مورد نیاز پارک علم و فناوری یزد را برگزار کند.

حجازی همچنین تبادل نیروی متخصص و استادان دانشگاهی در زمینه رشد تکنولوژی و استفاده از امکانات و آزمایشگاه های دانشگاه پوترا برای آزمایش‌های پیشرفته را از دیگر موارد همکاری در تفاهم‌نامه عنوان کرد.

وی در خصوص بازدید از پارک علم و فناوری یزد اظهار داشت: پارک علم و فناوری یزد در مقایسه با دیگر مراکز فناوری داخل ایران که طرف همکاری دانشگاه پوترا هستند، محصولات قابل فروش و مورد نیاز بازار روز را تولید می کند و همچنین این محصولات دارای ویژگی‌های خاصی است که آنها را از نمونه خارجی آن متمایز می کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه UPM مالزی ظرفیت‌های حوزه ICT ، برق و الکترونیک پارک یزد را بسیار مناسب توصیف کرد و نوآوری در سایر رشته‌ها را نیز قابل توجه دانست.

حجازی با ابراز امیدواری نسبت به ایجاد ارتباط میان شرکت‌های پارک علم و فناوری یزد و مرکز نوآوری مالزی، بازار مالزی و فراهم شدن زمینه همراهی در تجاری سازی محصولات، افزود: هدف ما تنها تجاری سازی نیست، بلکه انتقال تکنولوژی و استفاده از نیروهای بومی و داخل کشور است.