دیدار نوروزی کارمندان و استادان دانشگاه دامغان

۱۵ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۵:۱۴ کد : ۳۰۰۷۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۱۲
در اولین روز کاری سال ۱۳۹۶ مراسم دیدار عیدانه دانشگاهیان دانشگاه دامغان برگزارشد.
دیدار نوروزی کارمندان و استادان دانشگاه دامغان

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم دکتربصیری رئیس دانشگاه دامغان، ضمن عرض تبریک سال جدید از تلاش و زحمات اعضای هیئت علمی و کارمندان دانشگاه دامغان در سال گذشته تقدیر و تشکر کرده و آرزو کرد سال جدید سالی همراه با موفقیت های بیشتر برای همگان، علی الخصوص درعرصه دانشگاهی برای این دانشگاه باشد.

وی عنوان کرد: در سال گذشته علیرغم مشکلاتی که دانشگاه پیش رو داشت، توانسته در بسیاری از زمینه ها موفقیت هایی نیز کسب کند، که یکی از آنها ارتقای شاخص نسبت اعضای هیئت علمی به غیرهیئت علمی است که می تواند زمینه ساز تبدیل وضع اعضای غیرهیئت علمی را فراهم آورد.

وی افزود: در سال ۹۵ با لطف خدا و همکاری دانشگاهیان دانشگاه دامغان دربرخی از شاخص های کیفی مانند شاخص هرم اعضای هیئت علمی پیشرفت خوبی داشتیم که نمونه آن ارتقای چهار نفر از همکاران به مرتبه استادی است و امیدواریم در سال جدید بتوانیم هیئت ممیزه مستقل داشته باشیم.

دکتربصیری در ادامه با اعلام این خبر که در بخش مالی هم با عنایت به سفر هیئت دولت در اوایل سال ۹۵ بودجه تملک سرمایه ای دانشگاه تخصیص ۱۰۰ درصدی داشته و رشد مناسبی در بودجه های جاری و عمرانی در سال ۹۶ خواهیم داشت، اظهارامیدواری کرد: پروژه های عمرانی نیمه تمام دانشگاه در سال جاری به بهره برداری برسد.

رئیس دانشگاه دامغان با اشاره به شعار سال ۱۳۹۶ که توسط مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، نامگذاری شده است، گفت: باید دقت داشت که منظور از اقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضتی نیست بلکه اقتصادی است که کشور در کنار رشد آن از آسیب پذیری آن نیز بکاهد.

وی با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراها از دانشگاهیان دانشگاه دامغان، خواستار آن شد که در حد توان زمینه حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای را فراهم آورند.

دکتربصیری در پایان ضمن آرزوی سالی پر از موفقیت و کامیابی برای همه استادان، کارمندان و دانشجویان، تأکید کرد: در سال جدید بر مدیریت منابع توجه ویژه ای شود تا بتوان به نقطه ای برسیم که بخشی از هزینه های دانشگاه، از درون دانشگاه تأمین شود و همواره منتظر کمک دولت نباشیم.

در ادامه مراسم حجت الاسلام والمسلمین محمد فدایی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه دامغان ضمن فرخنده خواندن تقارن ماه رجب با آغاز سال جدید و تبریک هردوی این ایام، سفارش به استفاده از فرصت ماه رجب و دوستی ها و همدلی های آغاز سال کرد.

درپایان دکترسیدمحمدرضا میرسید معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه دامغان ضمن تبریک آغاز سال جدید از اهتمام ویژه آن معاونت نسبت به ایجاد شور و نشاط در دانشگاهیان با برگزاری و هدایت مراسم مختلف سخنرانی جهت روشنگری و ایجاد حضور حداکثری در انتخابات آتی خبر داد و از همه دانشگاهیان درخواست کرد تا در این امر خطیر به کمک معاونت فرهنگی و اجتماعی بیایند.

کلید واژه ها: دامغان