دکتر کافی:دانشگاه فردوسی مشهد با برنامه ریزی های خوب خود توانست به عنوان یک مرکز بزرگ علمی در شرق کشور مطرح شود

۱۵ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۱۸ کد : ۳۰۰۶۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۳۱
آئین آغاز سال نو و تجدید دیدار نوروزی با حضور مسئولان، اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه، در سازمان مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
دکتر کافی:دانشگاه فردوسی مشهد با برنامه ریزی های خوب خود توانست به عنوان یک مرکز بزرگ علمی در شرق کشور مطرح شود

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این برنامه، دکترمحمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ضمن خوش آمدگویی و تبریک سال نو اظهار امیدواری کرد: سال جدید کاری که با ریزش رحمت الهی آغاز شده، سالی همراه با شادی، موفقیت و بندگی خداوند متعال برای همه دانشگاهیان باشد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد سال ۹۵ را سال موفقی برای دانشگاه فردوسی مشهد دانست و افزود: برنامه هایی که مقرر کردیم تحقق پیدا کرد و دانشگاه فردوسی مشهد در عرصه ملی و بین المللی خوب ظاهر شد.

دکتر کافی بر فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال تاکید کرده و خاطر نشان کرد: نقش دانشگاه در تحقق این امر نقشی زیربنائی و فرهنگ ساز می باشد و کلیه اعضای هیئت علمی می بایست در آموزش های خود دانشجویان را به سوی کارآفرینی و اشتغال زائی سوق دهند.

وی همچنین به پروژه های انجام شده در دانشگاه فردوسی مشهد اشاره کرد و اظهار داشت: دانشگاه فردوسی مشهد با برنامه ریزی های خوب خود توانست پروژه های خود را به خوبی به انجام برساند و به عنوان یک مرکز بزرگ علمی در کشور و در شرق کشور مطرح شود.

 

دکتر کافی افزود: دانشگاه فردوسی مشهد در حال حاضر به عنوان یک مرکز بین المللی شناخته شده است که باید این عنوان همچنان حفظ شود.

دکتر کافی، در پایان سخنان خود از کارکنان و اعضای هیئت علمی که در سال ۱۳۹۵ فوت کردندیاد کرد و ضمن اشاره به بخشی از موفقیت های دانشگاه در سال گذشته از کلیه دانشگاهیان برای تلاش و بدست اوردن افتخارات دانشگاه فردوسی مشهد تشکر کرد.

حجت الاسلام و المسلمین صالحی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز در مراسم آغاز سال نو و تجدید دیدار نوروزی ضمن تبریک سال نو همزمان اغاز سال با ماه رجب را به فال نیک گرفت و با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب بر تلاش دانشگاهیان در خصوص وضعیت اشتغال و استفاده از کالاهای ایرانی تاکید کرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در پایان سخنان خود خواستار حضور دانشگاهیان در انتخابات شد.